Završila europska bajka: Hrabri Osijek pobjedom se oprostio od Eurolige

•
  •
  •
  •

Zoran Zekić i njegov Osijek ostali su na korak od novog europskog podviga. Nakon poraza od 2:1 na Gradskom vrtu, u uzvratnoj utakmici protiv bečke Austrije slavili su 1:0 golom Gabrijela Bobana

Nažalost, to nije bilo dovoljno i Osijek se oprostio od Europe zbog manje postignutih golova u gostima. Zanimljivo, bečka Austrija nije ugostila Osijek na svom Ernst Happel stadionu već u obližnjem St. Pöltenu jer je na ‘Prateru’ koncert Robbieja Williamsa.

Nakon domaćeg poraza, Osijek je u Austriju stigao po čudo. I ostao korak do podviga.  Austrija je bolje ušla u susret i kontrolirala je igru veći dio prvog poluvremena. Osijek je svoju priliku tražio iz kontranapada.

Prva je zaprijetila Austrija, ali je Monschein bio neprecizan. Isti je igrač u 40. minuti imao sjajnu priliku, no s pet metara je uzdrmao gredu. U 55. minuti je zaprijetio i Holzhauser iz slobodnog udarca, ali je Malenica obranio njegov udarac.

Osijek je svoju priliku dočekao u 62. minuti i iskoristio je. Mudražija je sjajnom dugom loptom uposlio Bobana koji je odlično primio loptu u kaznenom prostoru i zabio za 1:0. Isti je igrač u 78. minuti imao sjajnu priliku za drugi pogodak. Bočkaj je ubacio iz kornera, a Boban sam iz blizine pucao pored gola.

U 81. minuti Austrija je mogla izjednačiti, no Malenica je obranio neugodan udarac Friesenbichlera. U samoj završnici Osijek je krenuo na sve ili ništa, junački se borio, ali nije uspio ugurati drugi gol u mrežu.

Nakon što su u prva tri pretkola izbacili UE Santa Colomu, potom švicarski Luzern, te ugledni nizozemski sastav PSV Eindhoven, Osječani su europsku priču završili u posljednjem kolu kvalifikacija.

No, Osijek ima razloga za zadovoljstvo: nakon Santa Colome pali su švicarski Luzern i slavni PSV, a nakon hrabre borbe malo je nedostajalo da bijelo-plavi izbace i Austriju.

”Ponosan sam na naše igrače, momčad i klub. Nedostajalo je malo sreće. Emocije su pomiješane, ovu noć neću spavati. Možemo sada pričati o prvoj utakmici i svemu što smo propustili, ali naš europski put je bio impresivan, uživali smo svi u klubu i oko njega”, rekao je Zekić nakon utakmice.

”Očekivao sam više od veznog reda, ali bit će bolji s vremenom. Okrećemo se hrvatskoj ligi, život ide dalje, momci su mladi i bit će još prilika. Ne smijemo si dozvoliti luksuz da idemo prema dolje, nego isključivo prema gore”, rekao je strateg Osijeka.

Nakon utakmice Osijek je pohvalio i njegov kolega sa suprotne strane Thorsten Fink.

”Osijek je pokazao da je jaka i karakterna momčad koja zna što hoće. U prvih 15 minuta pokazali smo puno respekta prema gostima, ali u drugo poluvrijeme ušli smo s ambicijom da zabijemo gol. Ponosan sam na momčad, Osijek pokušavao sve da prođe dalje, ali smo mi s posebnim dodirom to uspjeli izbjeći. Osijeku želim puno uspjeha u nacionalnom prvenstvu, a možda se nekada ponovno sretnemo”, rekao je Fink.