TORCIDA SLAVI: Nakon dvije godine Hajduk zasjeo na prvo mjesto prvoligaške ljestvice

•

U 14. kolu HNL-a, nogometaši Hajduka slavili su na Poljudu protiv Lokomotive rezultatom 2:1 i tako na jedan dan zasjeli na čelo prvoligaške ljestvice.

Hajdukovci i dalje ne znaju za poraz. Izabranici Damira Burića trenutno žive seriju od 11 uzastopnih pobjeda. Nova pobjeda, ovog puta protiv Lokomotive, lansirala ih je na prvu poziciju prvoligaške ljestvice s utakmicom više od Dinama, koji svoj derbi s Rijekom igra sutra od 15 sati na Rujevici.

Posljednji put kad je Hajduk zasjeo na prvo mjesto HNL-a bilo je 26. listopada 2013. godine kada je s dva gola Marka Bencuna na Poljudu pala isto Lokomotiva. Hajdukov rekorder Lovre Kalinić je nakon 775 minuta konačno osjetio kako je to vaditi loptu iz svoje mreže.

Sušić zabio za vodstvo Hajduk

HNK Hajduk - NK Lokomotiva

No, za njega i hajdukovce važnija je pobjeda nad Lokomotivom. Hajduk je prvi zaprijetio u devetoj minuti. Milićev udarac iz slobodnog udarca sa 20 metara otišao je malo pored lijeve stative Zelenikinih vratiju. Nastavio je Hajduk napadati, a napadačka upornost im se ispaltila u  29. minuti. Bilji je povukao napad, stigao je do šesnaesterca gostiju i sjajno proigrao Sušića koji je precizno s vrha šesnaesterca zabio za 1:0.

Torcida navijači

Lokomotiva je prvi puta zaprijetila u 38. minuti. Zvonko Pamić je izveo korner, glavom je tukao Perić, ali lopta odlazi iznad gola Kalinića. Lokosi su izjednačili u 54. minuti prekoAndrijaševića koji je s deset metara matirao Kalinića.

Radost Lokosa nije dugo trajala. U 65. minuti sve je napravio Sušić, odigrao za Milića čiji je ubačaj sa lijeve strane dočekao Tudor i matirao Zeleniku za tri boda na Poljudu.

Lokomotiva je do kraja susreta bila bolja momčad, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Dinamo danas gostuje u Rijeci i pobjedom se vraća ne čelnu poziciju.