Borna Ćorić nakon dramatičnog preokreta osvojio prvi veliki teniski naslov

•
  •
  •
  •

Hrvatski tenisač Borna Ćorić (20) pobjednik je turnira u Marakešu nakon što je u finalu pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera 5-7, 7-6 (3), 7-5 osvojivši prvi ATP naslov u karijeri.

Bio je to sjajan meč u kojem se Ćorić nekoliko puta vraćao iz izgubljene situacije i nakon dva sata i 40 minuta igre ipak stigao do pobjede.

Nakon što je Ćorić izgubio prvi set, u drugom je gubio 0-3, no uspio je izjednačiti. Kohlschreiber je kod rezultata 6-5 imao čak pet meč lopti, no Borna je svih pet spasio i potom preko trinaeste igre izjednačio na 1-1. U trećem setu Nijemac je brzo načinio break, no Borna se još jednom vratio i potom još jednim oduzetim servisom prelomio meč.

“Ovo je bio moj najveći preokret u nekom meču. Nikada u karijeri nisam spasio pet meč lopti, posebice ne u tako važnom meču,” kazao je Ćorić.

Mladi Zagrepčanin je i prošle godine stigao do finala Grand Prix Hassan II, no tada je poražen od Argentinca Federica Delbonisa. Finale je igrao i Chennaiju prošle godine kada ga je pobijedio Švicarac Stan Wawrinka, no sada je ipak stigao do prvog naslova u karijeri.

“U ključnim trenucima sam dobro servirao, to je bio presudno. Sjajan je osjećaj osvojiti ovaj turnir. Nisam znao što mogu očekivati kada sam došao u Marakeš. Nisam bio u najboljoj formi, međutim dobro sam trenirao posljednjih mjeseci, a sada se sve isplatilo,” dodao je Borna.

U prvih 11 gemova bio je to ravnopravan meč bez prilika za obrat. Njemački tenisač je bio nešto aktivniji i manje je griješio, no Ćorić je sigurno držao svoj servis. Nažalost, kod rezultata 6-5 za Kohlschreibera, Ćorić je ispustio svoj servis, a time i prvi set. Nakon 43 minute igre 32. tenisač svijeta je poveo 1-0 u setovima.

Očito razočaran gubitkom prvog seta, Ćorić je očajno ušao u drugi set. Kohlschreiber je vrlo brzo poveo 3-0 uz jedan ‘break’. Srećom, Borna nije previše ‘tugovao’. Pronašao je izgubljeni ritam, vratio izgubljeni servis i izjednačio na 3-3. Nijemac je poveo 4-3 i imao break loptu, no Ćorić je izvukao gem. Još više problema Ćorić je imao u 12. gemu. Kohlschreiber je pri vodstvu 6-5 imao čak pet meč lopti, ali se hrvatski tenisač nije želio predati i nakon sjajne borbe izborio je ‘tiebreak.

U trinaestoj igri Ćorić je odigrao sjajno. Poveo je 4-1 uz dva ‘mini breaka’, imao je i 6-2, te mirno priveo set kraju za 1-1 nakon sat i 50 minuta igre.

U odlučujućem, trećem setu, Ćorić je kod rezultata 1-1 izgubio servis, no već u idućoj igri imao je priliku vratiti gem. Imao je dvije break lopte, no nije ih uspio iskoristiti i Nijemac je otišao na 3-1. Novu priliku Ćorić je dočekao u osmoj igri, poveo je 40-0, a potom iskoristio treću break loptu za 4-4 i novi povratak u meč. Kod rezultata 6-5, Borna je stigao do tri meč lopte. Prvu je ispustio, ali ne i drugu stigavši do velikog slavlja.

“Bio je to jedan od onih dana kada imaš mnogo prilika, ali ih ne iskoristiš. Bila je ovo velika drama, a nažalost loše je završilo po mene. Teško je izgubiti finale u kojem imaš toliko prilika, čak pet meč lopti. Cijeli tjedan sam igrao dobro i radujem se nastavku sezone na zemlji,” kazao je Kohlschreiber kojem je to bio 16. nastup u finalu i deveti poraz.

Bio je to i njihov treći međusobni dvoboj, a Nijemac je slavio u oba prethodna dvoboja odigrana prošle godine na turnirima u Dubaiju i Monte Carlu.