DAVIS CUP: Ćorićev dramatični preokret za oduševljenje u Gradskom vrtu

•
  •
  •
  •

Hrvatska Davis Cup reprezentacija povela je u dvoboju 1. kola Svjetske skupine protiv Kanade sa 1-0 zahvaljujući pobjedi Borne Ćorića protiv Vaseka Pospisila 3-6, 6-2, 6-3, 6-2 pred više od 2000 gledatelja u osječkoj dvorani Gradski vrt

Iako nije bio nominiran za pojedinačne mečeve na ždrijebu održanom u četvrtak, kanadski izbornik Frank Dancevic ubacio je 27-godišnjeg Vaseka Pospisila kao zamjenu za ozlijeđenog Petera Polanskog.

Povratnik u hrvatsku reprezentaciju Borna Ćorić odigrao je jedan loš gem na početnom udarcu u prvom setu te dvostrukom pogreškom darovao ‘break’ Pospisilu, koji je Kanađaninu bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

No, u nastavku dvoboja 21-godišnji Ćorić je opravdao ulogu favorita i potpuno preuzeo kontrolu. U drugom i trećem setu Borna je izgubio po tri poena na servirajući i samo je bilo pitanje vremena kad će uspjeti slomiti servis suparnika. U drugom setu to je napravio u drugom i osmom gemu, u trećem mu je bio dovoljan jedan ‘break’ u drugom gemu.

Ćorić je u trećem gemu četvrtog seta do ‘breaka’ i vodstva 2-1 stigao nizom od pet poena, nakon što je Pospisil imao 40-0. Kanađanin je još jednom zaprijetio Ćorićevom servisu u šestom gemu, u kojem je imao 0-30, ali je naš tenisač nizom od 11 poena osvojio svoj servis-gem, stigao do novog ‘breaka’ i osigurao tri meč-lopte.

Ćorić je na prvu priliku za kraj meča promašio, ali na drugu poslao neobranjiv forhend za pobjedu nakon dva sata i 20 minuta borbe, kojom je hrvatska reprezentacija stigla jedan korak bliže novom četvrtfinalu Davis Cupa.

U drugom meču prvog dana Viktor Galović će pokušati pobijediti najboljeg kanadskog tenisača u Osijeku, 18-godišnjeg Denisa Shapovalova.