VIDEO Sharbini u nadoknadi srušio Modre, Hajduk na čelu Prve lige, Dinamo treći

listopad 25, 2015 maxportal
Share Button

U DERBIJU 14. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica pobijedila Dinamo 2:1 ostvarivši prvu domaću pobjedu u prvenstvu protiv ‘modrih’ od rujna 2012. godine.

Bio je to i prvi poraz Dinama nakon 50 susreta bez izgubljene utakmice, te prvo slavlje Matjaža Keka u dosadašnjih 11 okršaja sa Zoranom Mamićem.

U odnosu na momčad koja je početkom tjedna počela utakmicu protiv Olympiakosa trener Mamić odlučio se za tri promjene. Umjesto Eduarda na golu bio Ježina, na krilu je umjesto Soudanija počeo Pjaca, a u vrhu napada je bio Henriquez dok je Hodžić ostao na klupi.

Dinamo je poveo u 6. minuti golom Juniora Fernandesa. Pivarić je odlično ubacio s lijeve strane, a Fernandes sjajno skočio i glavom zabio prvi pogodak na utakmici. Ključni trenutak susreta dogodio se u 33. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je isključen Taravel. Vešović je napravio prekršaj, zbog kojeg je dobio žuti karton, no Taravel ga je udario glavom u glavu zbog čega je isključen.TARAVEL, CRVENI

U tim minutama na travnjaku se manje igrao nogomet, a glavni sudac se “branio” kartonima. Naime, bilo je čak šest žutih u prvom dijelu, a kako su domaćini igrali moglo ih je biti i više. Modri su odmah napravili izmjenu, ušao je Musa umjesto Henriqueza i Dinamo se posložio pa se nije vidjelo da je na terenu jedan igrač više u bijelom dresu. Dapače, do odmora je Dinamo mogao i povećati prednost kada je Machado u sudačkoj nadoknadi povukao kontru i dobro pucao, ali udarac ide malo pored vratnice.

Rijeka je bolje otvorila nastavak utakmice, imali su par neugodnih centaršuteva u početnim minutama i već nakon pet minuta došla do izjednačenja. Sharbini je ubacio iz kornera, Samardžić u sredini pucao glavom i poslao loptu u mrežu.

Unatoč igraču manje gosti su imali bolje prilike pa je tako desetak minuta prije kraja s 20-ak metara pucao Ćorić, no Vargić je odbio njegov udarac. S druge strane  je pokušao Tomasov, ali i Ježina je bio koncentriran. Opasniji je bio udarac Radoševića u 85. minuti kao i situacija nakon kornera par desetaka sekundi kasnije, no rezultat se nije mijenjao.
Rijeka slavi protiv dinama

Rijeka je do pobjede stigla u sudačkoj nadoknadi, a pogodak odluke zabio je Anas Sharbini. Velike zasluge za pogodak Rijeke ima i Dinamov vratar Ježina koji je nakon ubačaja s desne strane loše odbio loptu, a Sharbini je natrčao i zabio za 2:1.

Ovim rezultatom najzadovoljniji je Hajduk koji je zadržao prvo mjesto s 29 bodova. Rijeka je preskočila Dinamo i sada je druga sa 28 bodova, dok je Dinamo pao na treće mjesto sa 27 bodova.

NK RIJEKA – GNK DINAMO 2:1 (0:1)

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Miro Grgić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Jerko Crnčić (Vrbovec), 1. DPS: Marijo Strahonja (Zaprešić), 2. DPS: Jurica Mihalj (Velika Mlaka)

Gledatelja: 5. 500

Rijeka: Vargić – Vešović, Samardžić, Mitrović, Zuta – Močinić (od 77. Radošević) , Maleš, Moises (od 65. Roshi) – Tomasov, Sharbini (od 90. Bradarić), Bezjak

Dinamo: Ježina – Matel, Goncalo, Taravel, Pivarić – Antolić, Machado – Pjaca (od 59. Soudani), Rog, Fernandes (od 79. Ćorić) – Henriquez (od 39. Musa)

Žuti kartoni: Samardžić (3.), Bezjak (30.), Vešović (34.), Moises (36.), Maleš (88.), Sharbini (90.+2) / Matel (32.), Antolić (41.)

Crveni karton: Taravel (34.)

Strijelci: 0:1 Fernandes (6.)/ 1:1 Samardžić (50.), 2:1 Sharbini (90.+2)