Veliki preokret: Cedevita u finalu ABA lige, osigurana Euroliga!

•
  •
  •
  •

Košarkaši Cedevite plasirali su se u finale regionalne ABA lige te su osigurali plasman u Euroligu naredne sezone, nakon što su u srijedu u petoj, odlučujućoj utakmici polufinala u Podgorici svladali Budućnost sa 70-66 te su tako dobili polufinalnu seriju sa 3-2 u pobjedama iako su gubili 0-2.

Cedevita je odlično krenula u utakmicu, povela je 11-5, te je uspijevala veći dio susreta biti vodstvu. Na poluvremenu je imala prednost 39-33, a u toj dionici briljirao je Miro Bilan sa 14 poena.

U posljednju četvrtinu je Cedevita je ušla sa prednošću od tri koša, ali Budućnost je stalno dolazila na poen zaostatka. U razdoblju imeđu 35. i 38. minute zagrebački je klub otišao na osam koševa viška (67-59). No, Budućnost se opet vratila u igru, stigla je na minus dva i kod rezultata 66-68 Subotić je promašio tricu, a potom je Pilepić pogodio dva slobodna bacanja za pobjedu.

Cedevitu su predvodili Miro Bilan sa 16 poena i 5 skokova, Luka Babić je ubacio 12, Marko Tomas 11, a Fran Pilepić 9 koševa. U redovima Budućnosti James Reynolds i Darko Planinić zabili su po 13 koševa.

Cedevita će u finalu igrati protiv Crvene zvezde, koja je eliminirala Partizan sa 3-1 u pobjedama. Finalna serija također se igra na tri pobjede, a počinje u subotu, 25. travnja, u Beogradu. I u drugoj utakmici, dan kasnije, Crvena zvezda je domaćin. Nakon toga finale seli u Zagreb, 29. i 30. travnja, a eventualna majstorica igrat će se 2. svibnja u Beogradu.