VIDEO Barcelona kao gost slomila Valenciju u zadnjem napadu

•
  •
  •
  •

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 13. kolu Primere u gostima Valenciju 1:0 pogotkom Sergia Busquetsa u posljednjim sekundama dvoboja.

Barcelona je cijelu utakmicu lomila domaćina, ogromnu većinu vremena imala loptu u posjedu (70 naprema 30 posto), ali je gol za pobjedu i održavanje koraka s Realom, uspjela zabiti tek “sa sirenom”, u 93. minuti. Valencijin golman Diego Alves obranio je Neymarov udarac glavom, ali nije uspio zaustaviti udarac Busquetsa, koji je odbijanac zakucao u mrežu.

Sudac Fernandez Borbalan teško je oštetio Barcelonu u 68. minuti, kada je poništio gol Luisa Suareza zbog nepostojećeg ofsajda. I Valencija je iala nekoliko izgdlednih prilika, ali je Barcelonin vratar Bravo večeras branio odlično. Rakitić je igrao od  63. minute umjesto Matha.

Ranije je Villareal pogocima Luciana Vietta (24) i Ikechukwu Uchea (70) slavio na gostovanju kod Cordobe, a Atletico je u Madridu svladao Deportivo Corunu 2:0. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je dobrih 58 minuta.

Taj susret će ostati upamćen po velikoj tragediji. Navijač Deportiva Francisco Romero Taboada preminuo je u bolnici u Madridu nakon što je teško stradao u tučnjavi s navijačima Atletico Madrida.

Na ljestvici vodi Real s 33 boda ispred Barcelone koja sada ima 31 bod.