•
  •
  •
  •

U nedjeljnom terminu od 20 sati i 45 minuta kvalifikacijske susrete za Euro 2016. u Francuskoj odigralo je osam reprezentacije u grupama D, F i I.

Najzanimljiviji i najiščekivaniji susret igrao se u Kopenhagenu između Danske i Srbije. Bio je to susret od iznimne važnosti za Srbiju, budući da su u prijestolnicu Danske stigli sa samo jednim osvojenih bodova, na začelju skupini s Armenijom.

Danci su pokazali zbog čega su u ovom trenutku drugoplasirani te su s 2:0, uz fantastičnu večer dvojice Poulsena, Yussufa i Jakoba, prošetali kraj igrača Radovana Ćurčića.

Prvi je postigao svoj pogodak u 13. minuti utakmice, dok je drugi zatresao mrežu tri minute prije kraja 90 minuta. Osim toga, Danci su imali i priliku za povećanje vodstva s bijele točke u 34. minuta, ali Agger nije bio precizan.

Reprezentacija Grčke, bivši prvak Europe nastavila je sa sramoćenjem, budući da su ih pobijedili Farski Otoci. Opet! Ovog su puta nogometni ‘liliputanci’ slavili an svom terenu 2:1. Poslije šest kola Grci su u najlakšoj kvalifikacijskoj grupi posljednji s tek dva boda na kontu, dok su Farski Otoci četvrti s četiri boda. Grci su danas ispali iz utrke za EURO, a sva sreća koja ih je pratila prethodnih godina sada dolazi, čini se, na naplatu.

Pogotke su za domaćine postigli Hansson u 32. i Olsen u 70. minuti, dok je za goste smanjio Papastathopoulos u 84.

Neodlučen susret bez pogodaka odigrali su pak Sjeverna Irska i Rumunjska, a rezultat je to koji odgovara jednima i drugima. Rumunji su prvi na ljestvici, dok Sjeverna Irska ima bod manje.

Idemo s jedne krajnosti, ove bez pogodaka, u drugu, gdje su Nijemci potpuno deklasirali omaleni Gibraltar. Schürrle je zabio tri komada, Kruse mu se pridružio s dva, dok su po jedan ‘utrpali’ Gündogan i Bellarabi.

Kvalifikacije za EP, rezultati:

Danska – Srbija 2:0 (Poulsen 13′ i 87′)

Farski Otoci – Grčka 2:1 (Hansson 32′, Olsen 70’/ Papastathopoulos 84′)

Gibraltar – Njemačka 0:7 (Schürrle 28′, 65′ i 71′, Kruse 47′ i 81′, Gündogan 51′, Bellarabi 57′)

Sjeverna Irska – Rumunjska 0:0

M. R./ Foto:Action Images