•
  •
  •
  •

SRBIJA je nastavila kvalifikacije za Euro 2016 porazom od Danske  1:3. Nakon kazne zbog nereda na utakmici protiv Albanije prošlog mjeseca u Beogradu,  utakmica je na stadionu Partizana odigrana pred praznim tribinama.

Srbija je odlično otvorila meč. Već u 4. minuti Tošić je izašao sam pred Schmeichela i sigurno zabio za rano vodstvo. Uslijedio je pritisak Danske koja je nizala prilike. Na odmor se otišlo s prednošću domaćih, no u nastavku je uslijedio brzi preokret. Golovima Bendtnera i Kjaera gosti su preokrenuli u samo dvije minute.

Nakon vodstva gostiju 2:1 Lazović je pogodio gredu, a onda je Bendtner u 85. minuti potvrdio pobjedu gostiju koja bi mogla biti jako važna u nastavku kvalifikacija. Srbija iz tri utakmice ima samo bod, remizirali su Armenijom, a u famoznoj utakmici s Albancima nikom nije pripao niti bod, pa već nakon tri kola osjetno zastaju za Danskom i Portugalom.

U drugoj utakmici iste grupe Portugal se jako mučio protiv Armenije. Pokušavali su se Portugalci ušetati u gol tijekom cijele utakmice, a utakmica je riješena u 72. minuti kad je Ronaldo spretno i sretno ugurao loptu u mrežu.

U skupini D uvjerljivu je pobjedu upisala Poljska kod Gruzije 4:0 i tako sigurno nastavila svoj put prema europskoj smotri. Njemačka nije imala problema kod kuće protiv Gibraltara, a Škotska je golom Maloneyja pomrsila račune Irskoj.

U skupini F vidjeli smo konačni krah žilave Grčke koja se godinama gura na velika natjecanja, unatoč skromnom nogometnom znanju svojih igrača. U ovom ciklusu Grcima ništa ne polazi za nogom, a domaćim porazom od Farskih Otoka pali su na dno grupe i teško je vjerovati da mogu na Euro.

Situaciju je iskoristila Rumunjska koja je kod kuće svladala Sjevernu Irsku i tako se probila na vrh vjerojatno najslabije skupine od svih, iz koje će još jedna manje ugledna reprezentacija na kraju proći dalje.