SVI GOLOVI: Henriquez “hat-trickom” potopio Hajduk, potvrda europske klase Ante Ćorića

•
  •
  •
  •

U derbiju smo dobili potvrdu raskošnog talenta Ante Ćorića koji je sudjelovao u sva četiri gola Dinama. No, Henriquez je s ‘hat trickom’ oteo Ćoriću epitet igrača utakmice

U rijetko razigranom i sadržajnom najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir deklasirao Hajduk 4:0 (1:0) i dva kola prije kraja prvenstva ima čak 38 bodova više od ljutog rivala.

Dosad je najveća razlika između Dinama i Hajduka u prvenstvu iznosila 36 bodova.

Junak utakmice bio je čileanski napadač Angelo Henriquez, koji je zabio tri gola (47, 58, 74) i stigao do brojke od 20 pogodaka u Prvom HNL-u ove sezone. Henriquez je trenutačno drugi strijelac prvenstva, pogodak više od njega zabio je Andrej Kramarić za Rijeku. Gol za modre zabio je i Ante Ćorić (8).

Zagreb, 160515. Stadion Maksimir. Nogometna utakmica 34. kola MAXtv Prve lige izmedju NK Dinamo i HNK Hajduk. Na fotografiji: Ante Coric. Foto: Goran Mehkek / CROPIX

Dinamo je današnjom pobjedom samo potvrdio 10. uzastopni naslov prvaka, a ove sezone ima priliku zaključiti prvenstvo bez poraza. U 34 kola upisao je 25 pobjeda i devet neodlučenih rezultata uz razliku pogodaka 80-20. Ispred modrih su još dvije utakmice. U idućem kolu Dinamo u nedjelju (24. svibnja) gostuje kod Istre 1961, a u posljednjem kolu (30. svibnja) dočekuje na Maksimiru drugoplasiranu Rijeku.

Uzbudljiva i razigrana utakmica

Bio je to uzbudljiv derbi, u kojemu su obje momčadi prikazale dopadljiv i otvoren, a u prvom poluvremenu i prilično ravnopravan nogomet. No kada je u 47. minuti Henriquez počeo svoj golgeterski niz Hajduk je popustio, a Angelo Henriquez je okončao utakmicu hat-trickom, što ga je dovelo u istu rečenicu s Eduardom i rijetkim Dinamovima strijelcima koji se mogu pohvaliti hat-trickovima u derbijima sa Splićanima.61080257-dinamo[1]

Goste je načeo Ante Ćorić u sedmoj minuti, Soudani ga je pronašao preciznom okomitom loptom, Ćorić je izbjegao zaleđe i u situaciji oči u oči s Kalinićem izašao kao pobjednik.

Vjerojatno ključan trenutak bio je gol Henriqueza za 2:0 u 47. minuti, nakon njega se dotad donekle ravnopravna utakmica nagnula na stranu domaćina. Asistent je bio razigrani Ćorić.

Samo 11 minuta kasnije opet je važan sudionik akcije Ćorić, koji je oduzeo loptu i dodao do Soudanija, ovaj je ubacio u sredinu za Henriqueza, koji iz drugog pokušaja trese mrežu za 3:0.

U 73. minuti Pivarić je asistent, a Henriquez kompletira hat-trick.

Dvadesetak minuta derbija odigrao je i Ognjen Vukojević kojem je ovo posljednji derbi u karijeri. Ogi na ljeto napušta Dinamo a u HNL se više neće vraćati. Ovo mu je bio 12 derbi protiv Hajduka i 8 pobjeda.pivaric.jpg.660x330

Zanimljivo, bio je ovo tek prvi od zadnja tri derbija igrana na stadionu Maksimir koja su privedena kraju. U svibnju 2014. godine utakmica je prekinuta u 85. minuti pri rezultatu 1:0 za ‘modre’. Utakmicu je prekinuo sudac Ivan Bebek zbog ‘homofobnog i ksenofobnog skandiranja navijačke skupine Torcida’.

U studenom prošle godine najveći hrvatski derbi nije niti odigran. Hajduk je odbio nastupiti jer je nekim pripadnicima Torcide zabranjen ulazak na stadion. Utakmica je registrirana 3:0 za ‘modre’.