VIDEO Hrvatska nadigrala Italiju, huligani spriječili pobjedu

•
  •
  •
  •

Hrvatska je Italiju imala na konopcima,  gol je visio u zraku ali su huligani  napravili nerede, izazvali prekid i  zaustavili opsadu gola Italije.

Izvanredna igra ‘vatrenih’ ostala je u sjeni divljanja hrvatskih navijača kojih su velikom bakljadom izazvali prekid utakmice u 71. minuti. Huligani su zatrpali travnjak San Sira u trenutku kad je gol  visio u zraku, nakon čega je sudac Kuipers povukao igrače u svlačionicu, a specijalna policija je ušla na tribinu. Prekid je trajao deset minuta nakon čega je utakmica nastavljena.

Italija je povela golom sretnim Antonia Candreve u 11. minuti, a četiri minuta kasnije izjednačio je Ivan Perišić. Hrvatska od 28. minute igra bez Luke Modrića, koji je zbog ozljede napustio teren, a umjesto njega u igru je ušao Mateo Kovačić.Domagoj Vida i Ivan Perišić

Vatreni nadigrali domaćine

Možemo konstatirati da je na terenu Hrvatska nadigrala Italiju iako je od 28. minute igrala bez Modrića. Krenuli smo vrlo ambiciozno u utakmicu i već u šestoj minuti mogli smo povesti. Nakon kornera prvo se Buffonispriječio Perišiću, a potom je Vida s deset metara pucao iznad gola. U 10. minuti Modrić je pucao sa 25 metara u donji desni kut Buffona, ali talijanski vratar je na mjestu.

I onda u 11. minuti, iz akcije koja nije puno obećavala, Italija je povela. Smušenost u hrvatskoj obrani omogućila da veznjak Candreva s 18 metara neometan nacilja i pogodi za vodstvo 1:0. Talijansko vodstvo nije dugo trajalo. U 15. minuti Ivan Perišić je iz teške situacije, s 13 metara iskosa, pokriven s nekoliko igrača, odličnim udarcem po zemlji i kroz noge slavnog Buffona zabio za izjednačenje.

U 28. minuti veliki gubitak za Hrvatsku, jer je Modrić zbog ozljede morao napustiti teren, a zamijenio ga je Mateo Kovačić.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena još jedna stopostotna prilika za vatrene. Perišić je ubacio, a nakon zračnog dvoboja Buffona i Mandžukića lopta se odbila do neometanog Olića koji puca s pet metara, noRanocchia izbija sa gol-linije.

Perišićeva šansa utakmice

U drugom poluvremenu Italija se povukla na svoju polovicu čekajući priliku iz kontranapada, tako je bilo sve do 70 minute. Nakon toga najviše je prijetio El Shaarawy, koji je u igru ušao u 52. minuti. Nekoliko je puta opasno pucao, ali njegove lopte su završavale pored gola ili u hrvatskom bloku.

Najbolje prilike u drugom poluvremenu imala je opet Hrvatska. U 50. minuti kapetan Srna je ubacio po zemlji, a Kovačić puca iz trka, Buffon brani. U 87. minuti Perišić je iskosa izbio sam pred talijanskog golmana, bila je to najveća šansa Hrvatske u nastavku, no lopta je prohujala pored vratnice.

Hrvatska je do sada odigrala šest utakmica protiv Italije i nikada nije izgubila. Prvi susret odigran je prije točno 20 godina, 16. studenog 1994. godine, kada je tad nepoznata Hrvatska pod vodstvom pokojnog Tomislava Ivićaslavila u Palermu s 2:1. Posljednji susret Italije i Hrvatske dogodio se na Europskom prvenstvu 2012., kad je utakmica završila bez pobjednika, 1:1.

Norveška svladala Azerbajdžan, remi Bugara i Malte

U ostalim susretima iz naše skupine Norveška je pobijedila Azerbajdžan 1:0, dok je Bugarska odigrala 1:1 protiv Malte. Norveška je do treće pobjede stigla golom Havarda Nordtveit u 25. minuti utakmice. Bugarska je u Sofiji povela protiv Malte golom Manoleva u šestoj  minuti, a izjednačio je Faila u 49. minuti.

Na ljestvici vodi Hrvatska s 10 bodova koliko ima i Italija, no ‘vatreni’ imaju bolju gol razliku. Norveška je treća s devet bodova.

Idući nastup Hrvatska će imati 28. ožujka iduće godine kod kuće protiv Norveške.