•
  •
  •
  •

Mlada momčad zagrebačkog Dinama plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je u Bruxellesu pobijedila Anderlecht 2:0.

Juniori Dinama odigrali su odlično te su golovima Amera Gojaka (47) i Josipa Brekala (57) izborili četvrtfinale i ogled protiv moćne Barcelone 8. ili 9. ožujka u Zagrebu.

Bila je to otvorena utakmica u kojoj su momčadi uputile ukupno 24 udarca na gol, točno po 12 svaki sastav. Domaćin je najbolju priliku imao već u drugoj minuti kada je Jorn Vanamp nakon udarca iz kornera uzdrmao vratnicu. Dinamo je stigao do vodstva u 47. minuti nakon udarca iz kuta. Brekalo je ubacio, Benković spustio loptu glavom a Gojak iz blizine zabio. Deset minuta kasnije Brekalo je povećao prednost Modrih.

Odvojite minutu i uživajte u golovima Gojaka i Brekala, te sjajnoj pobjedi naših mladića protiv RSC Anderlechta u Bruxellesu! Bravo dečki, ponosni smo na vas, piše na službenoj stranici Dinama

[VIDEO] s!Take a minute to admire goals by Gojak and Brekalo from tonight’s magnificent win vs. RSC Anderlecht in Bruxelles! Boys, you make us proud!

Posted by GNK Dinamo Zagreb on 23. veljače 2016

Dinamo će u četvrtfinalu igrati protiv Barcelone koja je pobijedila danski Midtjylland 3:1. Danci su na poluvremenu vodili 1:0, a nakon što je Barca izjednačila u 51. minuti sve do 90. minute su držali 1:1 i bili korak do kaznenih udaraca. No, Katalonci su u sudačkoj nadoknadi zabili dva pogotka za plasman među osam najboljih.

Strijelci za Barcelonu su bili Chendri (51), Seungwoo Lee (90) i Alena (90+2), dok je pogodak za goste bio autogol Montesa u 34. minuti. Oba sastava su završila utakmicu s igračem manje. U 75. minuti je isključen danski branič Murbeck, a u 87. minuti je ‘pocrvenio’ domaći veznjak Eric Montes.

[ UEFA Youth League ] Bravo dečki! 🙂 <3CONGRATULATIONS!

Posted by GNK Dinamo Zagreb on 23. veljače 2016

Plasman u četvrtfinale izborili su i nogometaši Chelseaja, koji su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Valenciju 5:3 nakon što je utakmica završila 1:1. Međutim, susret je obilježio nevjerojatan previd sudaca koji nisu priznali pogodak Šišmiša iz jedanaesterca u 87. minuti. Naime, udarac Alberta Gila je prošao gol liniju, no lopta se odbila od šipke iza vratnice, pa su švicarski suci pomislili da je pogodio vratnicu.

U osmini finala je i Real Madrid, koji je pobijedio Manchester City 3:1. Golove za mladu momčad Kraljevskog kluba zabili su Mayoral (36, 41) i Hakimi (87), dok je pogodak za Građane zabio Buckley-Ricketts (63).

Preostale četiri utakmice osmine finala na rasporedu su u srijedu, a sastaju se PSV Eindhoven – Roma, Pribram – Benfica, Lyon – Ajax, te PSG – Middlesbrough.

M. Radev/Foto:Screenshot