•
  •
  •
  •

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratnom susretu 2. pretkola na Poljudu svladali slovenski Koper sa 4:1 (2:1) i tako nadoknadili 2:3 poraz otprije tjedan dana.

Strijelci za Hajduk bili su Tomislav Kiš (2), Jefferson (40), Mijo Caktaš (62) i Anton Maglica (69), dok je jedini pogodak za Koper postigao Matej Palčič (45+2).

Hajduk je poništio zaostatak iz prve utakmice već u 2. minuti, Roguljić je dobro opalio sa 20-ak metara, vratar Kopera Simčič uspio je tek odbiti loptu, a na odbijanac je najbrže reagirao Kiš i zatresao mrežu gostiju.

Nakon postignutog pogotka Hajduk se povukao i prepustio Koperu inicijativu, no slovenski predstavnik nije uspio stvoriti izgledniju priliku za pogodak.

U samoj završnici prvoga dijela postignuta su dva pogotka, po jedan sa svake strane. Hajduk je poveo sa 2:0 nakon odlične solo-akcije Brazilca Jeffersona, on je osvojio loptu na sredini igrališta, te krenuo ka suparničkom golu i zatim sjajnim udarcem sa 25 metara pogodio desni kut nemoćnog Simčiča.

Drugo poluvrijeme Hajduk je započeo aktivnije, a nagrada za takav pristup došla je u 62. minuti. Kiš je dobio loptu na lijevom krilu, te se sjurio do kaznenog prostora Kopera i potom odlično gurnuo loptu u prostor za natrčalog Caktaša koji se izvrsnim lažnjakom istovremeno oslobodio čuvara i obišao vratara, te potom iskosa pogodio za 3:1.

Na 4:1 povisio je Maglica samo 10-ak sekundi nakon što je ušao u igru umjesto Kiša. Balić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, a na njegovu prizemnu loptu najbolje je reagirao Maglica koji se odlično zagradio, a potom iz okreta i pogodio.

Do kraja utakmice Hajduk je mogao i povećati vodstvo, ali Sušić u 90. minuti nije iskoristio odlično dodavanje Vlašića kada je izbio sam pred Simčiča.

HAJDUK – KOPER 4-1 (2-1)

Stadion Poljud.
STRIJELCI: 1-0 Kiš (2), 2-0 Jefferson (40), 2-1 Palčič (45+2), 3-1 Caktaš (62), 4-1 Maglica (69).
HAJDUK: Kalinić – Tudor, Nižić, Milović, Pejić – Jefferson, Balić (Sušić, 77), Vlašić, Caktaš, Roguljić (Maloku, 53) – Kiš (Maglica, 69)
KOPER: Simčič – Palčič, Šme (Pučko, 71), Hadžić, Črnigoj – Guberac, Halilović, Tomić (Vekič, 81) – Galešić, Rahmanović (Radujko, 77), Ivančić
GLEDATELJA: 25.000
SUDAC: Fritz (Njemačka)