VIDEO Mediji oduševljeni Mandžukićem: Hrvat zabio pa dva puta asistirao

•
  •
  •
  •

NOGOMETAŠI Atletica na Vicente Calderonu svladali su Almeriju 3:0 u utakmici 24. kola Primere. Utakmicu je obilježio Mario Mandžukić koji je za samo pola sata igre sudjelovao kod sva tri gola Simoenove momčadi; prvo je zabio, pa dva puta asisitirao Griezmannu.

Domaćin je poveo već u 13. minuti nakon što je sudac  Antonio Mateu Lahoz svirao penal za Atletico nakon faula Maura Dos Santosa. Samo sedam minuta poslije domaćin vodi 2:0, a opet je u naslovnoj ulozi Hrvat koji sjajnom loptom pronalazi Griezmanna za 2:0. U 29 već je 3:0. A opet na krilima Francuza i Mandžukića. Nakon kornera Mandžo je asistirao Griezmannu za 3:0.

Mandžukiću je ovo 20. gol u 32 utakmice za Atletico. Za usporedbu, Diego Costa koga je hrvatski napadač zamijenio na Vicente Calderonu zabio je za Chelsea 17 golova u 29 utakmica.

Nakon Cristana Ronalda, Messija i Neymara Mandžukić je četvrti nogometaš koji je zabio više od 20 golova u svim natjecanjima ove sezone u španjolskom nogometu.

Ovacije Vicente Calderona

Španjolske novine As i Marca puni su hvale za novu izvrsnu partiju Marija Mandžukića:

“Oko Atleticovog zvjezdanog tandema vrtila se cijela utakmica”, piše As. ” I najskeptičniji navijači ne moraju više sumnjati jer je napadački par već sad dostojno zamijenio Diega Costu. Costa je u ovom dijelu sezone prošle godine imao 25 pogodaka u svim natjecanjima, dok je Mandžukić zabio 20, a Griezmann 17.mandžo, golovi

Mandžo je pohvalu dobio i od suigrača:

“Iskreno, s njim je tako jednostavno igrati jer je fenomenalan igrač”, rekao je Griezmann.

Simeoneov napadački dvojac dobio je zanimljiv nadimak u Marci.

“Vražji tandem” održao je Atleticove nade o obrani naslova. Prvenstvo je i dalje neizvjesno”.

U 59. minuti utakmice, uz ovacije cijelog Calderona Simeone vadi Mandžukića iz igre umjesto kojeg ulazi Fernando Torres.