•
  •
  •
  •

ZAGREBAČKI DINAMO sinoć je u paklenoj atmosferi stadiona Filip II u Skopju pobijedio Vardar s 2:1 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Uzvratni susret je 20. srpnja na stadionu Maksimir.

Dinamo je bio bolja momčad i zasluženo nosi prednost u Zagreb, no Vardar je pokazao kako može biti vrlo opasan. Golove za hrvatskog prvaka zabili su Nemanja Mijušković (21-autogol) i Marko Rog (30), dok je strijelac za makedonski sastav bio Hovhannes Hambartsumjan (54).

Pod vodstvom novog trenera Zlatka Kranjčara Dinamo je sjajno ušao u susret i sav posao je obavio u prvih pola sata postigavši dva gola. Modri su sretno poveli u 21. minuti kada je Soudani ubacio s desne strane prizemno u kazneni prostor, a lopta je udarila Mijuškovića i prevarila vratara Pačkovskog.

Devet minuta kasnije bilo je 2:0. Machado je dao odličnu loptu za Soudanija na desnoj strani. Ovaj je povratnom loptom pronašao Roga koji je natrčao i sa 7-8 metara preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

Vardar je prvi put ozbiljno zaprijetio u 36. minuti kada je Petkovski pogodio vratnicu. Domaćin je smanjio u 54. minuti preko Armenca Hambartsumjana, a u 74. minuti stativa je još jednom spasila Dinamo, pucao je Boareto. Dinamo je u drugom dijelu imao nekoliko dobrih prilika, a najbolju je promašio Sigali koji je u 68. minuti bio sam na 7-8 metara od gola, ali je pogodio vratnicu, a odbijanac je promašio Ćorić. Uzvratni susret je 20. srpnja na stadionu Maksimir.

Prijenosa utakmice nije bilo jer vodstvo makedonskog kluba nije postiglo dogovor s niti jednom televizijom, no na Youtubeu je osvanuo video ključnih trenutaka utakmice.