•
  •
  •
  •

U derbiju 15. kola Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk na Poljudu 3:0 te zasjeli na prvo mjesto HNL-a.

Oko 25 tisuća ljudi okupilo se na Poljudu, no razloga za radost nisu imali. Hajduk je bio taj koji je bolje otvorio utakmicu i imao posjed lopte na svojoj strani, no odmah se vidjelo da Rijeka ima bolju ideju igre i izgleda konkretnije na terenu.

Splićani su u prvom dijelu uputili tek jedan mlaki udarac Sušića u okvir gostujućeg gola u 3. minuti, a Rijeka je povela u 28. minuti. Tomasov je povukao kontru i idealno proigrao Bezjaka koji dovodi goste u vodstvo.

Dvije minute kasnije Tomasov je mogao povećati prednost nakon što je Kalinić odletio u prazno., Ono što je promašio u 30. Tomasov je nadoknadio u 41. minuti. Odličnim udarcem iz slobodnog udarca povećao je vodstvo gostiju na 2:0.

Hajduk je s velikim zaostatkom otišao na odmor, a drugi dio otvorio je na najgori mogući način. Riječani su uspješno izveli još jednu kontru u 50. minuti, a nakon što je Kalinić obranio udarac Tomasova, Balaj je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, iako je u 53. minuti Bezjak zabio čisti pogodak koji su suci neopravdano poništili zbog navodnog zaleđa.

Rijeka je vodeća, ima dva boda više od Hajduka i četiri od Dinama.

M. R. /foto/video:tportal