•
  •
  •
  •

U posljednjem susretu 15. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Kantrida deklasirala Lokomotivu 6-0, a junak susreta bio je Andrej Kramarić postigavši pet golova.

Hrvatski reprezentativac je u prvom poluvremenu zabio tri gola (21, 22, 38) a potom u nastavku još dva (50, 63). Golijadu je zaključio Josip Ivančić u 84. minuti. Kramarić je ove sezone zabio već 21 gol u 15 ligaških nastupa. Ako se cijeli svijet divi Cristianu Ronaldu koji je  zabio 18 golova u ranoj fazi Primere, onda nam je svima jasno kakva je ovo uspjeh napadača Rijeke.

Premda je zabio pet pogodaka, Kramariću to nije bio rekord. U listopadu prošle godine zabio je čak osam golova u pobijedi Rijeke 11-0 protiv Zmaja iz Blata u šesnaestini finala hrvatskog kupa. Kramarić je na toj utakmici postigao rekord po broju postignutih pogodaka na utakmici hrvatskog prvenstva ili kupa. Do tada su po šest golova zabili Mario Dodig i Duje Čop.

U ranije odigranom susretu nogometaši Dinama pružili su još jednu razočaravajuću predstavu odigravši 0-0 protiv Zagreba. Tri dana nakon što su doživjeli debakl u ogledu protiv Red Bull Salzburga u Europskoj ligi, ‘modri’ su još jednom ‘briljirali’. Ovoga puta nije im pomoglo niti što su od 68. minute igrali s igračem više nakon što je isključen Josip Jurendić.

Čak su u samoj završnici mogli ostati i bez jednog boda kada je Gabrijel Boban izašao sam ispred Eduarda, ali je vratar Dinama uspio njegov udarac skrenuti u korner. Bila je to druga uzastopna ligaška utakmica Dinama koja je okončala rezultatom 0-0, prošle subote odabranici Zorana Mamića nisu uspjeli zabiti gol niti Splitu.

Dinamo je zadržao vodstvo na ljestvici s 37 bodova, druga je Rijeka s četiri boda manje.