•
  •
  •
  •

Dinamo je u Albaniji, u provj utakmici play-offa za ulazak u Ligu prvaka, svladao Skenderbeu sa 2:1. Prema prikazanom, Mamićeva je momčad trebala slaviti i uvjerljvije i dojam je da u utorak u uzvratnoj utakmici Albanci nemaju nikakvih izgleda.

Dinamo je jednom nogom već i Ligi prvaka.

Albanski prvak poveo je u 37. minuti pogotkom Shkembija, izjednačio je u 66. minuti Soudani, a slavlje Dinamu prekrasnim golom u sučevom vremenu donio je Josip Pivarić.

U prvom poluvremenu su nogometaši hrvatskog prvaka propustili brojne prigode za svladavanje domaćeg vratara, u čemu je prednjačio mladi napadač Armin Hodžić.

Kazna za propušteno uslijedila je u 37. minuti kad je 36-godišnji kapetan Skenderbeua Bledi Shkembi iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora svladao Eduarda. Portugalski čuvar Dinamove mreže pritom je loše reagirao i sukrivac je za vodeći pogodak albanskog prvaka. Tih 1:0 bio je i rezultat prvog poluvremena.pivaric123_01[1]

Igrači Skenderbeua su u početnom dijelu drugog poluvremena nekoliko puta opasno zaprijetili Dinamovom vrataru, ali ih je nepreciznost u završnici spriječila u povećanju vodstva.

U 66. minuti Dinamo je prelijepom akcijom došao do izjednačenja. Rog je na vrhu kaznenog prostora petom proslijedio loptu za Pjacu koji je ubacio u sredinu, gdje je neometan čekao Soudani. Alžirac je postavio nogu i s pet metara loptu poslao u nebranjenu mrežu. Do 90. minute Dinamovi nogometaši još su stvorili nekoliko izglednih prilika, Domagoj Antolić je pogodio i vratnicu, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

No, onda je zabljesnuo Josip Pivarić u trećoj minuti sučeve nadoknade, kad je s 20-ak metara preciznim i snažnim udarcem pogodio lijevi gornji kut albanskih vrata za konačnih 2:1.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u utorak 25. kolovoza na stadionu Maksimir, s početkom u 20.45 sati, kada bi Dinamo trebao potvrditi plasman među 32 kluba koji će se ove sezone natjecati u Ligi prvaka..