VIDEO Slavlje na Poljudu: Splićani hajdučkom igrom slomili nemoćni Dinamo

•
  •
  •
  •

U DERBIJU 28. kola Hajduk je pobjedo Dinamo 1:0 pogotkom Frana Tudora i tako omogućio Rijeci potpuni povratak u borbu za titulu.

Pred oko 12 tisuća gledatelja na Poljudu Hajduk je sjajno otvorio utakmicu. Nakon što je preživio prvi nastraj gostiju koji je završio obranom Kalinića udarca Muse, splitski klub je uzvratio loptom u prostor Sušića u 4. minuti koju je Fran Tudor ukrotio i zatim se sjurio prema Eduardu i mirno poslao loptu u mrežu.tudor_hajdfuk_gol_dinamu, hina

Samo dvije minute kasnije Hajduk je mogao udvostručiti prednost, ali nije imao sreće. Velez je jednim udarcem pogodio obje stative, a lopta koja se šetala po crti i završila u naručju vratara Dinama.

Do odmora je Rog u nekoliko navrata prijetio Kaliniću, a s druge strane viđeno je nekoliko opasnih udaraca Kalika, Veleza i Sušića, no rezultat se nije mijenjao

U nastavku se igralo još otvorenije i šanse su se nizale na obje strane, ali nismo vidjeli golove. Dinamo bez ozlijeđnih Soudanija i Pjace nije imao pravog realizatora, a Henriquez je u dva navrata ostajao sam u kaznenom prostoru, ali je oba puta bio precizan.

Hajduk je pak sve mogao riješiti kad je u 81. minuti Tudor pogodio gredu, a dvije velike prilike imao je i Sušić,

Bio je to peti međusobni dvoboj Hajduka i Dinama ove sezone i prva pobjeda Splićana, nakon dva remija i dva trijumfa ‘modrih’.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Rijeka se sada Dinamu približila na dva boda zaostatka i međusobni okršaj na Kantridi za nekoliko kola mogao bi odlučiti prvaka.

Hajduk za Riječanima zaostaje 11 bodova i ispao je iz trke za naslov.