BRAVO, BRAVO! Splićanin Mate Pavić u parovima osvojio Australian Open

•
  •
  •
  •

Splićanin Mate Pavić osvojio je Australian Open. U finalu parova Pavić i Austrijanac Olivero Marach su  2:0 ( 6-4; 6-4)  savladali kolumbijski par Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha.

U oba seta Pavić i Marach su do breaka došli u devetom gemu. U prvom setu, nakon što su u četvrtom gemu spasili četiri break lopte, Pavić i Marach su u završnici oduzeli servis protivnicima za vodstvo 5-4 i potom su na Pavićev servis dobili prvi set.

U drugom setu, bilo je manje prilika za break, Pavić i Marach su spasili dvije break lopte u drugom gemu, a njihovi protivnici jednu u trećem.

No, onda se ponovio scenarij iz prvog seta i hrvatsko-austrijski par oduzima servis Kolumbijcima za prednost 5-4, a onda je Austrijanac odservirao bez greške i nakon sat i 35 minuta Pavić i Marach su slavili pobjedu na Australian Openu.

Pavić i Marach su tako nastavili pobjednički niz u ovoj godini, a ovom su pobjedom stigli do svog prvog trofeja na Australian Openu. Prošle su godine igrali u finalu Wimbledona.

Bilo je to drugo finale Grand Slama za Hrvata i Austrijanca nakon Wimbledona prošle godine, u kojem su nakon maratona izgubili od Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela.

U polufinalu, igranom dva i pol sata, pobijedili su Bena McLachlana i Jana-Lennarda Struffa s 2:1 (4:6, 7:5, 7:6 (7:4)), japansko-njemački par koji je u četvrtfinalu izbacio prve nositelje Kubota i Mela (6:4, 6:7 (4), 7:6 (5)).

Pavić i Marach prošle godine finale Wimbledona izgubili su upravo od poljsko-brazilske kombinacije i to nakon nevjerojatne drame 7:5, 5:7, 6:7, 6:3, 11:13. Zato su Pavić i Marach ovu pobjedu slavili kao savršen nadomjestak za tijesni poraz u vimbldonskom finalu. Nakon veličanstvenog trijumfa zagrlili su se i isplakali jedan drugom:

Paviću je ovo drugo finale Australian Opena. Finale je izborio i u igri mještovitih parova s Poljakinjom Gabrielom Dabrowskom pobijedivši u polufinalu Ruskinju Jekaterinu Makarovu i Brazilca Brunu Soaresa sa 6-1, 6-4.

Pavić svoje drugo finale igra u nedjelju u šest sati ujutro, a meč Čilića i Federera na rasporedu je u 09:30 po hrvatskom vremenu.

Bravo za Matu! Odlično je počeo finalni dan na Australian Openu.