Dan žalosti u Srbiji: Đoković na Australian Openu ispao od 117. igrača svijeta

•
  •
  •
  •

Novak Đoković ispao je u drugom kolu Australian Opena od Uzbekistanca Denisa Istomina nakon pet setova. Uzbekistanac je protiv branitelja naslova slavio sa 7:6, 5:7, 2:6, 7:6, 6:4.

Istomin, tek 117. tenisač svijeta, iskoristio je što je ove godine podloga na Australian Openu značajno ubrzana, budući da to odgovara njegovoj igri i sjajnom servisu.
Već u prvom gemu vidjelo se kako bi Đoković mogao imati problema s 30-godišnjim Istominom, koji je odmah na startu meča propustio čak šest break-lopti. Sredinom prvog seta tenisači su razmijenili po jedan break, a onda su i odigrali tie-break pun preokreta kojeg je s 10:8 dobio Istomin.

Pravo je čudo kako je Đoković izvukao drugi set nakon što je Uzbekistanac kod 5:4 imao dvije vezane set-lopte. Srpski tenisač ih je spasio, a zatim odmah šokiranom suparniku oduzeo servis i izjednačio rezultat.

Očekivalo se nakon toga da će Uzbekistanac pastie, a to se i dogodilo te je treći set izgubio sa 6:2, iako Đoković ni u tom setu nije blistao. Već tada su Istomina svi otpisali, ali on je hladnokrvnom igrom izborio tie-break, i odveo meč u peti set.
U odlučujućem setu spektakl! Istomin ispaljuje bomba servise, napada forhendom i bekendom, a u pojedinim trenucima u defenzivi je izgledao odlično. Đokovića u petom setu nije došao ni do jedne break-lopte, a ovo je zasigurno jedan od težih poraza u karijeri .

Đoković je u Melbourneu slavio 2008., 2011., 2012., 2013., 2015. i 2016. godine, u karijeri je ukupno osvojio 12 Grand slam naslova, a ovo mu je prvi put da je izgubio u 2. kolu na nekom od najveća četiri turnira još od Wimbledona 2008. godine.
MP/foto:screenshot