HRVATI IMAJU FINALISTA WIMLEDONA: Mektić i Škugor u polufinalu protiv Pavića!

•
  •
  •
  •

Nikola Mektić i Franko Škugor plasirali su se u polufinale Wimbledona. Oni su danas u nastavljenom meču slavili protiv čileansko-bjeloruske kombinacije Podlipnik-Castillo / Vasilevski s 3:1 u setovima, bilo je 6:7, 6:4, 7:6, 7:5.

Taj susret počeo je još jučer, a bolje su ga otvorili Podlipnik-Castillo / Vasilevski koji su poveli s 2:0, naši su brzo vratili, ali su ovi opet otišli na 5:3.

Škugor i Mektić još jednom se vraćaju, ali onda gube u tie-breaku. Naši su se pribrali u drugom setu i jedan break bio im je dovoljan da se vrate u meč i izjednače na 1:1.

Početkom trećeg seta pala kiša pa su igrači čekali priliku za nastavak.

Treći set dobili su u tie-breaku da bi u četvrtom morali dva puta protivnicima oduzimati servis (jednom izgubili svoj) da bi nakon tri sata i 13 minuta igre upisali ovu vrijednu pobjedu.

U poluzavršnici ih očekuju Mate Pavić i Oliver Marach, što znači da će Hrvatska sigurno imati svog predstavnika u finalu ovogodišnjeg Wimbledona.