OVO IH SILNO BOLI: Švicarski Albanci Xhaka i Shaqiri razmontirali Srbiju (2:1). A kako su tek slavili golove!

•

U susretu 2. kola skupine E na Svjetskom nogometnom prvenstvu Švicarska je u Kalinjingradu svladala Srbiju sa 2-1 (0-1).

Srbija je povela preko Aleksandra Mitrovića u 5. minuti, no u nastavku je Švicarska preokrenula golovima Granita Xhake u 52. i Xherdana Shaqirija u 90. minuti.

Da bi prošla dalje Srbija mora pobijediti Brazil

Nije moglo bolje krenuti za Srbiju, koja je povela već u 5. minuti kada je glavom s pet metara za 1:0 zabio Mitrović. Mitrović je zaprijetio još u nekoliko navrata u prvih 45 minuta, no rezultat se nije mijenjao. Švicarci su najbolje prilike imali preko Džemailija, koji dobro reagirao u tim trenucima.

Švicarska je do izjednačenja stigla u 52. minuti kada je fantasično s 25 metara pogodio Xhaka koji je u proslavi provocirao navijače Srbije. Kod proslave gole gola rukama je pokazivao orla,  simbol države Albanije.

U 57. minuti Švicarska je mogla do potpunog preokreta kada je Shaqiri iskosa s desne strane gađao suprotni kut, no pogodio je okvir gola.

U nastavku je priliku dobio i napadač Dinama Mario Gavranović koji je najbolju priliku imao u 84. minuti kada je s desetak metara pucao ravno u Stojkovića.

Srbija je u 90. minuti imala udarac iz kuta od kojega se Švicarska uspjela obraniti, Gavranović je poslao dugu loptu prema Shaqiriju koji se othrvao Tošiću, ušao u kazneni prostor i poslao loptu pored Stojkovića te tako postigao iznimno važan gol za Švicarsku za konačnih 2:1 i početak veliko slavlja.

U posljednjim ogledima 27. lipnja, Srbija se susreće s Brazilom, a Švicarska s Kostarikom.

M. Marković/foto;:scrrenshot