Preokret Hrvatske protiv Mađara: Gol prvenstva Domagoja Duvnjaka

•
  •
  •
  •

Važnu je pobjedu ostvarila hrvatska rukometna reprezentacija u 2. kolu skupine C. Hrvatska je na Svjetskom rukometnom prvenstvu pobijedila Mađarsku 31:28, a ova bi se pobjeda mogla pokazati ključnom u borbi za četvrtfinale.

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena naše reprezentacije. U prvom smo gledali nervoznu igru s mnogo pogrešaka i problema, posebice u napadu, dok je nastavak susreta donio bitno bolju predstavu. Ubrzali smo igru, proradio je napad, a Filip Ivić je bio sjajan na vratima. Hrvatska je u prvom poluvremenu gubila i sa četiri razlike (7-11), dok je u drugom poluvremenu u jednom trenutku imala i plus pet (25-20).

Odabranici Željka Babića u prvom su dijelu zabili 11, a u drugom 20 pogodaka što možda i najbolje oslikava ovu utakmicu. Vudjeli smo i maestralan gol Duvnjaka koji je, ako je turnir još na pocetku oroglašen golom prvenstva. U zadnjoj minuti  Duvnjak je iza leđa nakon cepelina fenomenalno pogodio za četiri razlike!

Hrvatsku su do pobjede predvodili Manuel Štrlek sa šest golova, Domagoj Duvnjak s pet, dok su Zlatko Horvat, Luka Šebetić, Marko Mamić i Luka Cindrić dodali po četiri gola, a Filip Ivić je sakupio 12 obrana. Kod Mađara najefikasniji su bili Zsolt Balogh i Gergely Harsanyi sa po šest golova, dok je Mate Lekai dodao četiri gola.

Hrvatska je pobjedom nad Mađarskom skoro pa osigurala najmanje drugo mjesto u grupi. Naravno, za to će trebati pobijediti Bjelorusiju u ponedjeljak i Čile u srijedu, a onda bi u petak s Njemačkom Kauboji igrali derbi skupine za prvo mjesto i najlakšeg protivnika u osmini finala.

Ako u skupini D, s kojom se križamo, na prve dvije pozicije očekivano završe Danska i Švedska, njih bismo izbjegli u osmini finala čak i ako završimo drugi u skupini. Egipat, Katar ili Argentina trebali bi biti naši protivnici u osmini finala ukoliko sve prođe prema planu koji se počeo ostvarivati nakon pobjede nad Mađarskom.

Preostale dvije utakmice iz ove skupine na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se Čile – Njemačka, te Saudijska Arabija – Bjelorusija.

Na ljestvici vodi Hrvatska sa četiri gola, Čile i Njemačka imaju po dva boda, dok su Mađarska, Bjelorusija i Saudijska Arabija bez bodova