VIDEO S POLJUDA: Dinamo poveo, Hajduk brzo izjednačio, gol Caktaša oduševio

•
  •
  •
  •

Najveći  hrvatski nogometni derbi na Poljudu igraju Hajduk i Dinamo. Dinamo je poveo, a Hajduk brzo izjednačio majstorijom Mije Caktaša.

Dinamo na Poljud stiže nakon domaćeg poraza od Osijeka 0:1, dok je Hajduk u nizu od tri pobjede, a s nova tri boda modrima bi došli samo na minus dva.

Dinamo ponovno vodi! Gavranović je opet strijelac, a gol mu je poklonio Said koji je nakon ubačaja Ćorića iz kuta promašio cijelu loptu.

Kakva majstorija Caktaša iz slobodnog udarca s 25 metara u 24. minuti za 1:1. Livaković nije imao nikakve šanse kod tog udarca jer pogodio je veznjak Hajduka same rašlje.

Dinamo je poveo na Poljudu. Ćorić je ubacio iz kuta, prvi je na loptu glavom naletio Benković, a njegov udarac, čini se, u vratnicu skreće Doumbia. Modri su nakratko počeli slaviti misleći da je lopta već prošla crtu, no u nastavku akcije Gavranović s tri metra glavom potvrđuje pogodak za veliko slavlje lidera prvenstva!

Dinamo i Hajduk sastaju se u 31. kolu, četvrti put ove sezone, na rasprodanom Poljudu.

Nakon dugo vremena dva najveća hrvatska kluba bore se za naslov prvaka – Hajduk će u slučaju pobjede imati dva boda manje od Dinama, a Split će pasti u trans.