Mamić oduševljen: Ante Ćorić i Dani Olmo bolji su od Prosinečkog i Bobana

•
  •
  •

Trojac Çekiçi (19), Olmo (16) i Ćorić (17) oduševio je publiku u Murciji, a kako neće mene. Oni su još djeca, a toliko su pljeska pobrali u srazu s klubom iz Bundeslige.

NAKON priprema u Zagrebu i Rovinju nogometaši Dinama u Španjolskoj su odigrali prvu utakmicu ove godine. Protivnik je bio bundesligaš FSV Frankfurt  protiv  koga su Modri, makar je riječ o prijateljskoj utakmici,  prikazali odličnu partiju koja je na kraju završila bez pobjednika 2:2.

Gotovo cijelu utakmicu Dinamovci su visoko pritiskali protivnika što je segment igre na kojem trener Zoran Mamić i njegovi suradnici inzistiraju. Dinamo je imao nekoliko lijepih akcija i pokušaja, a posebno veseli što su one najbolje došle iz uigranih kombinacija iz prekida.

Ipak, prvi je do gola sretno i spretno došao Frankfurt. U 27. minuti Roshi je ubacio s desne strane, lopta se odbila te promijenila smjer, prevarila Gonçala, došla do Toskija koji je šalje u mrežu.dinamo- frankfurt

U nastavku su u igru ušli gotovo svi novi igrači,  Dinamo je bio još opasniji u ofenzivnom dijelu, stvarao prilike, ali nedostajalo je preciznosti, a nekoliko dobrih udaraca zaustavio je njemački vratar  Sören Pirson. Posebno je impresivno bilo gledati trojac “klinaca” Ćorić, Olmo i Çekiçi koji su sjajno kombinirali i lakoćom prolazili kroz obranu Frankfurta. Prvo je zaprijetio Olmo udarcem koji brani Pellowski, u 54. minuti Ćorić iz prekida nabacuje na glavu Henriqueza da bi u 59. Dinamo izjednačio nakon fantastičnog poteza Çekiçija.

Krilni napadač Modrih je uzeo loptu na strani, nanizao nekoliko igrača te došao na 20-ak metara u sredinu i krasnim udarcem pogodio sami kut.

Nakon izjednačenja Dinamo je ubrzao igru, već spomenuti trojac je driblinzima i potezima često dobivao pljesak s obje klupe, a Ćorić je u 79. minuti pokazao zašto se za njega zanimaju najmoćniji klubovi svijeta. Çekiçi mu je dao loptu s desne strane, a Ćorić s 22 metara iskosa naciljao i krasno pogodio suprotni kut! Neobranjiv udarac za zasluženo vodstvo.

dani olmo

Dani Olmo

Modri su do kraja imali još nekih prilika, izuzetno je razigran bio Ćorić koji je dijelio lopte “kao rukom”, a kako to često biva ako ne daš gol primiš ga. U naoko bezopasnoj situaciji  Konrad je potegnuo s 20-ak metara, lopta je prošla kroz gužvu i završila u samom kutu.

Iako je finišu utakmice ispuštena pobjeda  utakmice trener  Zoran Mamić bio je vrlo zadovoljan:

– Šteta što nismo dobili, ovo je prva utakmica i siguran sam da će biti još bolje. Rijetko kada posebno ističem igrače, ali danas smo zaista vidjeli koliko su talentirani i kvalitetni ovi “klinci” koji su s nama i siguran sam da će nam donijeti puno radosti u budućnosti – kazao je trener Zoran Mamić.