Klemm: Kuću u Zaprešiću koristit će branitelji koji se liječe od izjava ministra Matića

Širi dalje

ĐURO GLOGOŠKI više neće spavati u kući u Zaprešiću, obavijestio je javnost Josip Klemm, naglašavajući da će kuću i dalje koristiti invalidi Domovinskog rata koji dolaze u Zagreb “liječiti se od izjava ministra Predraga Matića”.


Komentirajući izjave Zaprešićana da već nekoliko dana kuća prazna predsjednik Udruge specijalne policije potvrđuje da su invalidi iz Savskoj prestali odlaziti u nju uoči Uskrsa.

“Ministar Matić onemogućio je braniteljima invalidima da sretno i blagoslovljeno dočekaju Uskrs. Oni nisu tamo već nekoliko dana iako je njegova odluka o raskidu sporazuma o korištenju kuće bila jednostrana. Đuro tamo više neće dolaziti, nema potrebe. Dolazit će drugi invalidi kad budu išli na preglede i liječenje od izjava ministra Matića”, rekao je Klemm.


Dodaje da od početka prosvjeda nitko nije postavljao uvjete za korištenje kuće te da je Đuro Glogoški u istom razdoblju prebolio dvije upale pluća i četiri puta završio na hitnoj te je primao infuziju.”Što je veće zlo – to što je bio u kući pa se oporavio ili da je umro u šatoru”, pita Klemm, dodajući da branitelji još uvijek žale za Nevenkom Topalušić, preminulom pred Ministarstvom  u Savskoj na početku prosvjeda.

Upitan gdje će večeras spavati Đuro Glogoški, Klemm odgovara:  “Organizirali smo se, hrvatski narod je opet pomogao. Branitelji  su uz narod, narod je uz branitelje”

Narod je pomogao i da branitelji ne ostanu bez pokretnih sanitarnih čvorova pred zgradom Ministarstva jer je Matić prestao financirati kemijske WC-e.

“Zahvalni smo ministru Matiću što je plaćao te WC-e samo kako hrvatski branitelji ne bi mogli koristiti sanitarni čvor u Ministarstvu. Draže mu je bilo platiti 100 tisuća kuna nego da branitelji koriste WC zajedno sa službenicima i na taj način je pokazao da su branitelji za njega građani drugog reda”, ustvrdio je Klemm.

D. Lukić/Foto:Maxportal


Širi dalje
Komentiraj

Najnovije

Veliko priznanje za Osijek: Ivan Radić proglašen “Europskim najgradonačelnikom”

Osječki gradonačelnik Ivan Radić primio je prestižnu titulu „Europski najgradonačelnik“, priznanje koje Direkcija za izbor…

42 minute prije

Anketa za lipanj: HDZ i SDP u blagom padu, DP stabilan, dobar posao Mosta

Redovito mjesečno istraživanje Crobarometar, koje ekskluzivno objavljuje Dnevnik Nove TV, a provodi agencija Ipsos, prezentirala…

2 sata prije

“Ti to meni prijetiš?” Izetbegović i Dodik se vrijeđali preko telefona, objavljena snimka

Bakir Izetbegović i Milorad Dodik, čelnici dviju najvećih stranaka u BiH koje okupljaju Bošnjake i…

6 sati prije