Kategorije Premium sadržaj

Hrvat postao ‘zvijezda’ crne kronike u Njemačkoj! Od države traži 680 tisuća eura

Širi dalje

Njemačka policija je zaustavila Zagrepčanina i kod njega našla 679.940 eura u novčanicama od 20 eura. Oduzeli su mu novac zbog sumnje da je trgovao drogom, a on sad novac traži natrag.



Njemački Bild u svom tiskanom izdanju piše o ‘najluđoj parnici godine’ koja se početkom studenog odigrala na Upravnom sudu u Gelsenkirchenu.  Hrvatski državljanin Nicolai B. (37) iz Zagreba tužio je Saveznu Republiku Njemačku zbog oduzimanja 679.940 eura.

Nicolai je u siječnju 2016. godine pokušao ući u Njemačku, a kad su carinici u Essenu pregledali automobil, našli su crnu torbu s više od 600 tisuća eura u novčanicama od 20 eura. Središnja carinska uprava u Essenu posumnjala je na trgovinu drogom pa su novac zaplijenili a Nicolaia proslijedili policiji i tužiteljstvu.

Postupak je kasnije obustavljen, a Nicolai je htio povrat oduzetog novca. Tužio je državu, a na sudu objasnio da je novac bio namijenjen kao polog za kupnju banana.

– U našoj trgovini su uvijek uključeni veliki iznosi novca. Budući da nisam imao loše namjere, nisam imao ni loš predosjećaj – rekao je Nicolai B, no, sud nije prihvatio njegovu priču.

– Nakon iskaza tužitelja, ispitivanja svjedoka i sadržaja spisa stekli smo dojam kako je priča Nicolai B. izmišljena. Podnositelj zahtjeva nije vjerodostojno objasnio odakle novac. Čak i denominacija novca (uglavnom novčanice od 20 eura) ne ostavlja dojam “poštene namjere”, – naveo je sudac u obrazloženju odluke.

Tako je Nicolai B. ostao bez gotovo 680 tisuća eura koje je “namijenio za kupnju banana”.

M.M. /Foto: ilustracija

P.S. Kod ovakvih i sličnih tekstova česti su upiti ili komentari čitatelja radi li se o Hrvatu ili hrvatskom državljaninu. Mediji nisu u mogućnosti utjecati na njemačku policiju da pri ovakvim izvješćima navede puno ime i prezime i nacionalnu pripadnost. Za njemačku policiju svaki prekršitelj zakona s hrvatskom putovnicom je politički Hrvat i tako ga navode u svojim izvješćima.

Isto tako postupa i hrvatska policija koja svakog njemačkog prekršitelja zakona u Hrvatskoj u policijskim izvješćima navode kao Nijemca. ( M. Marković)

 

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Thompsonov odvjetnik: Tomašević mora poštovati odluke suda

Priopćenje Thompsonovog odvjetnika Davorina Karačića u vezi prijetnji sa zabranama nastupa od strane zagrebačkog gradonačelnika…

2 sata prije

Počasni bleiburški vod uručio zahvalnicu američkom odvjetniku

U subotu 25. listopada, na konferenciji Udruženja hrvatsko američkih stručnjaka (The Association of Croatian American…

3 sata prije

„Toma, Thompson i tri slova: Z-D-S“

Zagreb se opet podijelio na tri slova. Neki viču „ZDS“, neki „ZNA SE“, a neki…

4 sata prije