Kategorije Premium sadržaj

Javio se lik koji tvrdi: “Specijalce sam doveo do ubojice, želim 50. 000 maraka

Širi dalje

Jučer je ubijen Edin Gačić, bivši mudžahedin i višestruki ubojica za kojim je bosanskohercegovačka policija raspisala nagradu u iznosu od 50. 000 konvertibilnih maraka ( 25.000 eura)



Nakon vijesti da je ubijen u redakciji portala Klix.ba javili su se Sadmir Tarić i Armin Karović koji tvrde da su policiji u  dali ključnu informaciju koja je dovela do lociranja višestrukog ubojice.

U videu objavljenom na Youtubeu Sadmir  ističe da se sve događalo u nedjelju nakon što je policiji prijavio da je tijekom obavljanja poslovnih zadataka na održavanju autoceste Sarajevo – Tarčin ugledao najtraženijeg bjegunca u BiH na brdu pored ceste.

“Zvao sam sve policije oko 16 sati u nedjelju, kao savjestan građanin, a PU Kiseljak ima moju i koleginu prijavu. Vidio sam ga jer radim na ophodnji autoputa i proteklih sedam dana sam bio u smjeni i posebno obraćao pažnju na brda. Policija je stigla nakon sat i po i sve blokirala, ali on je pobjegao u brda. Mogao me ubiti, bio sam 100 metara ispod njega”, priča Tarić.

Govori kako je postavio signalizaciju kao da radi, s ciljem da bude tu dok ne dođe policija.

“Meni je glava u torbi bila. A da nisam pozvao policiju, ubio bi nekoga, ubio bi mene, ubio bi nekoga da uzme auto jer se spuštao na autocestu. Ja da nisam pozvao policiju, neko bi taj dan stradao. Kolege iz Kontrolnog centra su gledali i upozoravali me da trebam otići zbog opasnosti”, kazao je Sadmir.

On ističe da postoji i snimka videonadzora JP Autoceste kada je stigla policija i okružila cijelo područje kod mosta koji se nalazi na području gdje je pronađen Gačić.

“Gledali smo dvogledom i pratili situaciju, ali on je pobjegao jer policija nije odmah mogla reagirati zbog brdovitog predjela.”

Sadmir Tarić je jutros odlučio javiti se nadležnima koji su obećali nagradu u iznosu od 50 tisuća KM, odnosno oko 25.000 eura, za informaciju koja će dovesti do lociranja i hvatanja ubojice.

Nakon što je stigao u zgradu Vlade Kantona Sarajevo i tražio kratak susret s premijerom Edinom Fortom, dobio je odgovor da je premijer na sastanku i da ga ne može primiti, ali da za sve što ga interesira treba pitati komesara MUP-a KS-a Mevludina Halilovića.

“Otišao sam u MUP i nisu mi dali da dođem do komesara. Rekli su mi da nagrada uopće nije raspisana i otjerali su me. Iako sam tražio susret s komesarom, on nije došao, već su poslali neke druge ljude”, kazao je Tarić.

Hoće li će Sadmir i Armin uspjeti dokazati da su policiji dostavili ključne informacije koje su rezultirale lociranjem i likvidiranjem serijskog ubojice  tek će se vidjeti.

U javnosti je pojavila neslužbena informacija, odnosno prijedlog, da se predviđena nagrada podijeli obiteljima pokojnika koje je likvidirao Edin Gačić.

M.Marković/Foto:Screenshot


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Raspudići prodali stan za 480.000 eura, kupili veliku kuću u centru Zagreba

Saborsku zastupnici Marija Selak Raspudić i Nino Raspudić kaparili su obiteljsku kuću u Zagrebu nakon…

50 minuta prije

SAD uveo Bond Visu: Za putnike iz 50 zemalja jamčevina je 15.000 dolara

Sjedinjene Američke Države objavile su da proširuju svoj kontroverzni Visa Bond program na dodatnih 12…

4 sata prije

Obučavaju migrante za borbu protiv Europljana: “Postaje sve agresivnije”

Bjelorusija obučava migrante za borbu protiv europskih graničara, naveo je Normunds Mežviets, čelnik latvijske sigurnosne službe,…

5 sati prije