Kategorije Premium sadržaj

Plenković o prosvjedu svinjogojaca: “Neću razgovarati s nekim tko me ucjenjuje”

Širi dalje

Predsjednik Vlade Andrej Plenković u petak je bio u posjetu u Varaždinskoj i Međimurskoj županiji nakon čega je dao izjavu za medije. Komentirao je prosvjed svinjogojaca.



“Idemo još jednom razotkriti, ne radi se o izvornim prosvjedima sivinjogojaca. Ovdje se radi o skupini ljudi od kojih čelni ljudi nemaju veze s poljoprivredom i svinjogojstvom ali imaju veze s Domovinskim pokretom, Mostom i Suverenistima. Za AKS nema cjepiva ni lijeka, jedini način jesu naredbe kojima se poduzimaju mjere ograničenje, dio čine i eutaniziranje životinja.”

Otklonio je mogućnost da posjeti prosvjednike i pregovara s njima:

“Mi k njima? Ja sigurno neću ići na razgovor nekome tko ucjenjuje. Ovdje nema dileme. Pogledajte profile na društvenim mrežama ljudi koji su čelne osobe na prosvjedu”, rekao je na upit o tome hoće li ministrica i on razgovarati s prosvjednicima.

Dodao je da Vlada poduzima sve što treba, a ovi nastoje nešto usićariti. “To je ista ekipa koja je negirala covid…”

“Moram demantirati neistinite teze… Politika HDZ-a što se tiče naših koalicijskih partnera je konzistentna, a oni (DP) ako hoće biti naš partner neće ucjenjivati HDZ, ni vrijeđati niti orkestrirati prosvjed tako da isturi ljude koji su kvazi-svinjogojci”, kazao je Plenković.

“Mi smo na zadnjim izborima ostvarili najbolji rezultat ikada, imamo naše partnere. Mi obično za razliku od anketa, 2020. jedna je govorila da će pobijediti SDP pa je razlika između nas i njih bila 66-41. Mi smo toliko toga učinili po svim elementima programa, suočili se s brojnim krizama i na kraju rezultat bude onakav kakav nama paše”, naveo je premijer.

Na upit na čemu temelji izjavu da će “EPPO tek uvidjeti da je u krivu” kad je u pitanju afera na Geodetskom fakultetu odgovara: “Na činjenicama. Neću ja ponavljati dva puta.”

“Zadaća onih koji provode projekte je da postupaju po zakonu, uključujući Geodetski fakultet. Ako je netko krivo koristio ili ne daj Bože ukrao sredstva, bilo državna ili europska, taj za to mora odgovarati. Meni je svejedno, ali mi je bitno bez obzira u čijoj je nadležnosti da se otkriju nepravilnosti”, poručio je Plenković.

R.I. /Foto: Facebook

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Očekuje se najčudnija utakmica SP-a, obje reperezentacije žele izgubiti

Uoči posljednjeg kola skupine J na Svjetskom prvenstvu, nogomet se ponovno našao u apsurdnoj situaciji…

6 sati prije

Petek: “Bliski suradnik Tomaševića uhvaćen u prevari, ovo je ozbiljna afera”

Bivši zastupnik u Gradskoj skupštini i nekadašnji partner aktualne zagrebačke vlasti Renato Petek ponovno je…

7 sati prije

Šef u Holdingu dao otkaz nakon što je otkriveno da je ‘peglao‘ službenu karticu

Voditelj podružnice Zagrebački digitalni grad, Filip Jurišić dao je otkaz nakon što je kontrolom utvrđena…

7 sati prije