Kategorije Premium sadržaj

Pogledajte kako je Plenković izgledao 1984., u vrijeme dok je trenirao vaterpolo

Širi dalje

Premijer Andrej Plenković po očevoj liniji je s Hvara, a po majčinoj  iz Makarske gdje je provodio većinu  ljetnih praznika. Sad je objavljena fotografija iz 1984. u vrijeme kad je kao 14-godišnji mladić u lokalnom klubu trenirao vaterpolo.



Hrvatski premijer Andrej Plenković većinu je svojih ljetnih praznika kao mladić provodio u Makarskoj kod majčine rodbine. U Makarskoj je i naučio plivati. Imao je puno hobija i trenirao je nekoliko sportova tijekom odrastanja.

Tako je preko ljeta igrao košarku na Gradskom sportskom centru. Trenirao je plivanje i Budokai, a jedno je vrijeme čak trenirao i vaterpolo.

S 14 godina bio je član momčadi vaterpolskog kluba Galeb iz Makarske 1984. godine, a trener mu je bio Matko Kostanić.

Na Facebook stranici DDMN (Dnevna doza makarskog nereda) objavljena je Plenkovićeva fotografija stara 38 godina na kojoj se vidi premijer sa svojim vaterpolskim timom i trenerima.

Andrej Plenković (u krugu) s 14 godina kao član momčadi vaterpolskog kluba Galeb iz Makarske 1984. godine. Trener Matko Kostanić.

Objavljuje DDMNPonedjeljak, 10. listopada 2022.

 

Premijer Plenković vezan je za Makarsku u koju često svraća. U svibnju 1970. kršten je u Župi sv. Marka u Makarskoj, a u Matičnoj knjizi je zapisano da su krsni kumovi bili Mira Raos i Antun Plenković.

Ranije je objavljen Plenkovićev košarkaški karton kad je, također s 14 godina, prvi put registriran za Košarkaški klub Maksimir u Zagrebu.

Megy M. /Foto: Facebook


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Anto Đapić: Čestitke Piculi

Iako je kao vrlo iskusan političar Picula svjestan kako ovaj potez može zakomplicirati njegovu poziciju…

39 minuta prije

Srbi bijesni na Piculu zbog slike u odori HV-a. Što je trebao obući? Dres Brazila?

Tonino Picula zastupnik u Europskom parlamentu i stalni izvjestitelj EP-a za Republiku Srbiju, obilježio je…

2 sata prije

Krapoviću, gdje su ti pravnici? Zar si opet spao na Lukovića?!

U vjekovnoj tradiciji crnogorskog junaštva, megdan se nikad nije birao po šansi da se pobijedi,…

4 sata prije