Kategorije Sport

BBB poslali poruku Senfu: ‘Kaj ćemo sad, gradonačelniče?’

Širi dalje

U utakmici  18. kola SHNL-a Dinamo je na Maksimiru pobijedio Lokomotivu rezultatom 2:0. Plave je u vodstvo u ranoj fazi utakmice doveo Fran Topić, a u nastavku je za udvostručenje vodstva zabio Dion Drena Beljo.



Ovom pobjedom Dinamo je osigurao da će kraj polusezone dočekati na prvom mjestu SHNL-a, dok je Lokomotiva nakon ovog rezultata osma.

Na kraju utakmice vidjeli smo i poruku Bad Blue Boysa upućenu Tomislavu Tomaševiću, gradonačelniku Zagreba. “Za dom spremni. Kaj ćemo sad, gradonačelniče?”, stajalo je na dva transparenta koje su digli jedan za drugim.

Odgovor je to Bad Blue Boysa na Tomaševićevu najavu da neće dozvoliti koncerte Marka Perkovića Thompsona u gradskim prostorima ako se na koncertima bude uzvikivalo “Za dom spremni”.

Osim poruke Tomaševiću, BBB su podigli i koreografiju u čast kralju Tomislavu s natpisom “In principio erat regnum”- u prijevodu “U početku bijaše kraljevstvo.”

Kralj Tomislav bio prvi hrvatski kralj, o čemu svjedoči i pismo pape Ivana X., koji ga oslovljava s “kraljem Hrvata”.  U pismu je pisao “Meo filio Tomislavo, Rex Croatorum” – (Dragom sinu Tomislavu, kralju Hrvata).

Ova poruka nije slučajna, budući da se 2025. godine obilježava 1100 godina od postojanja hrvatskog kraljevstva.

Kako bi atmosfera bila potpuna, s razglasa je puštena pjesma Marka Perkovića Thompsona “Kralj Tomislav”, što je dodatno zapalilo sjevernu tribinu i podiglo atmosferu pred sam početak susreta.

M. M. /foto: BBB

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Bogataš postao svećenik: “Ostavio sam milijune i Hollywood, tek sada sam sretan”

Scott Vincent Borba, osnivač giganta e.l.f. Cosmetics, vrijednog milijarde dolara, zamijenio je život u holivudskim…

12 minuta prije

Vrhovni sud razotkrio nezakonite presude Visokog trgovačkog suda u predmetima Fantasylanda

Presuda Vrhovnog suda RH Rev-880/2024 više nije samo pravna odluka — ona je dokaz da…

1 sat prije

Pjesma “Kapetan” slavi Modrića i budi ono najbolje u nama

Neke pjesme zabavljaju, neke motiviraju, a neke bude emocije koje je teško opisati riječima, a…

2 sata prije