Kategorije Sport

Ćiro komentirao skandal: Žao mi je zbog Kalinića, a radujem se zbog Dalića

Širi dalje

Bivši hrvatski izbornik Miroslav Ćiro Blažević komentirao je posljednje događaje u hrvatskoj reprezentaciji i izbacivanje Nikole Kalinića iz momčadi.




– Jako mi je žao jer je Kalinić sportaš i kvalitetan napadač. Međutim, doveo je izbornika Dalića pred gotov čin i Dalić nije imao izbora. Izbornik nije mogao napraviti nikakav drugi potez nego ga odstraniti jer bi sve kompromitirao da ga je ostavio.

Kalinić je dobar s brojnim igračima, no hoće li ova Dalićeva odluka utjecati na atmosferu u reprezentaciji.

– Uvjeren sam da svi s kojima je dobar nisu došli intervenirati. Dalić nije imao izbora i napravio bi puno lošiju stvar da je prešao preko toga. Mnogi igrači su se prevarili, pogotovo Kalinić, jer su mislili da je Dalić malo tolerantniji.

 

https://twitter.com/marca/status/1008638571304103936?ref_src=twsrc%5Etfw

Ćiro je uoči Svjetskog prvenstva 1998. iz momčadi odstranio Igora Cvitanovića, a sada je Dalić napravio sličan potez.

– Dalić je pokazao da je šef jer u protivnom ne može realizirati ono što nogometni puk od njega očekuje – zaključio je Ćiro.

 

Megy Matičić /Foto FaH


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Lilićeva posljednja lekcija: Birtija je mjesto kreacije

Nekoliko mjeseci prije smrti jedan od najutjecajnijih televizijskih urednika u povijesti Hrvatske, Miroslav Lilić, otvorio…

1 sat prije

Stiže zabrana koja će dočekati svakog gosta u kafiću, restoranu i hotelu

Kava bez  vrećice šećera, pomfrit bez kečapa, hotelska soba bez mini-šampona. Od 12. kolovoza 2026.…

2 sata prije

IX. bojna HOS-a uputila pismo podrške generalu Branimiru Glavašu

Nakon što je predsjednik Zoran Milanović, temeljem pravomoćne presude, donio odluku o oduzimanju odličja generalu…

3 sata prije