Kategorije Sport

Mjesto od 1500 stanovnika najtrofejnije u Hrvatskoj. Danas stiže nova medalja

Širi dalje

Oriovac, mjesto od svega tisuću i pol stanovnika iz Brodsko-posavske županije, upisalo se na sportsku kartu Hrvatske.



Ponovno dočekuju reprezentativnu medalju, a ovaj put zahvaljujući povijesnom uspjehu hrvatske futsalske reprezentacije i svom sumještaninu Antoniju Sekuliću, koji je sudjelovao u osvajanju brončane europske medalje.

Doček organizira Općina Oriovac, uz podršku NK-a Oriolik i Škole nogometa Oriovac, u kojoj je Sekulić napravio svoje prve nogometne korake, a  još jedan detalj cijeloj priči daje posebnu emociju.

Ova medalja ima i dodatnu simboliku.

Oriovac je, naime, već imao jednu broncu, onu koju je hrvatski nogometni reprezentativac Josip Stanišić donio sa Svjetskog prvenstva u Katru 2022. godine. Tome treba dodati i srebrnu medalju iz UEFA-ine Lige nacija iz 2023., pa brojke postaju gotovo nestvarne.

S dvjema brončanim i jednom srebrnom reprezentativnom medaljom Oriovac je, gledajući broj stanovnika, postao daleko najtrofejnije mjesto u Hrvatskoj, poručili su iz slavonskog mjesta.

Program dočeka Antonija Sekulića:

  • 17:00 Izjave za medije i fotografiranje (Lokacija: Stadion NK Oriolik Oriovac)
  • 18:00 Posveta medalje kod murala Nebeska bojna (Lokacija: Ulica Luke Ilića 1, Oriovac)
  • 19:00 Doček Antonio Sekulića od strane sumještana (Lokacija: Društveni dom Oriovac)

 

Antonio Sekulić rođen je 22. siječnja 1999. godine u Slavonskom Brodu. Karijeru je započeo u Brodu 035 nakon čega prelazi u zagrebački Nacional, a dvije je sezone nastupao i za Split.

U ljeto 2019. godine Sekulić je predstavljen kao pojačanje Olmissuma gdje ga je doveo tadašnji trener Duje Maretić za kojeg je i sam Sekulić izjavio kako je trener koji je najviše utjecao na njegov igrački razvoj. U Olmissumu je Sekulić stekao punu igračku afirmaciju, došao je do statusa standardnog reprezentativca, a kao kruna karijere došlo je proglašenje za najboljeg igrača Hrvatske za 2023. godinu.

U posljednjoj sezoni u Olmissumu bio je najbolji strijelac lige s 27 pogodaka. Zabijao je te sezone i u Ligi prvaka i u dresu reprezentacije i sve to dovelo je do transfera u Anderlecht s kojim je  osvojio prvenstvo i kup.

U dresu jedne od najboljih europskih momčadi je nastavio sjajnu golgetersku formu i upisao 29 pogodaka u 32 utakmice.  Nakon uspješne sezone u belgijskom Anderlechtu, u srpnju prošle godine Sekulić se vratio u Osijek Kandit.

Megy M. /Foto; cropix


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Veliko priznanje za Osijek: Ivan Radić proglašen “Europskim najgradonačelnikom”

Osječki gradonačelnik Ivan Radić primio je prestižnu titulu „Europski najgradonačelnik“, priznanje koje Direkcija za izbor…

2 sata prije

Anketa za lipanj: HDZ i SDP u blagom padu, DP stabilan, dobar posao Mosta

Redovito mjesečno istraživanje Crobarometar, koje ekskluzivno objavljuje Dnevnik Nove TV, a provodi agencija Ipsos, prezentirala…

3 sata prije

“Ti to meni prijetiš?” Izetbegović i Dodik se vrijeđali preko telefona, objavljena snimka

Bakir Izetbegović i Milorad Dodik, čelnici dviju najvećih stranaka u BiH koje okupljaju Bošnjake i…

7 sati prije