•
  •
  •
  •

Romelu Lukaku protiv Hrvatske (0:0) u 3. kolu grupne faze SP-a nije mogao nikako pogoditi gol. Vratnica, pa nekoliko zicera s tri, četiri metra. Jednostavno mu nije išlo. To je izazvalo i burnu reakciju kod belgijskog napada

Nakon utakmice se rasplakao znajući da su njegovi promašaji Belgiju poslali kući. Razbio je klupu Belgije, a onda se slomio u suzama. Tješio ga je pomoćni trener Belgije Thierry Henry.

“Belgija ispala sa Svjetskog prvenstva nakon remija s Hrvatskom”, naslov je na BBC-ju, koji piše kako je Belgija pokazala još jednu slabašnu izvedbu, iako joj je trebala pobjeda za plasman u idući krug te naglašava da je Lukaku imao brojne šanse u drugom poluvremenu i sve ih promašio. Kažu i da je Hrvatska također bila neuvjerljiva te da joj je VAR poništio već dosuđeni penal.

Kao i mnogi, Daily Mail u naslov je izvukao Lukakuove promašaje: “Belgijci izletjeli sa Svjetskog prvenstva nakon 0:0 protiv Hrvatske, Lukaku promašio tri zicera nakon što je ušao na poluvremenu.” Goal piše kako “Beznadna Belgija zasluženo ide kući”, spominje Lukakuov “horror show” i poručuje: “Belgija, ovo je bilo jadno.”

Talijanska Gazzetta dello Sport također naglašava užas Interova napadača u naslovu: “Lukaku senzacionalno promašio dva gola, Belgija ispala, Hrvatska prošla kao druga.”

Najkonkretniji u svaljivanju krivnje na Lukakua bio je španjolski As, koji piše: “Lukaku završio Belgiju.”

Francuski L’Equipe ipak gura Hrvatsku u prvi planu u naslovu “Hrvatska prošla, Belgija ide kući”, a zatim dodaje da je Hrvatska neutralizirala Belgiju i potvrdila svoje mjesto u osmini finala.

Američki ESPN istaknuo je odlazak belgijskih ostarjelih asova, koji ponovno nisu uspjeli otići do kraja. “Hrvatska ušla među posljednjih 16, a belgijska zlatna generacija ostala bez trofeja”, naslov je na američkom portalu.