ENGLESKA – HRVATSKA 2-1 Maestralan gol Kramarića, Englezi preokrenuli

•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija pred najvećim je izazovom nakon Svjetskog prvenstva u Rusiji. U posljednjem kolu skupine Lige nacija Vatrenu od 15 sati igraju protiv Engleske na kultnom Wembleyju.

ENGLESKA- HRVATSKA 2-1

Hrvatska je povela golom Kramarića

Brekalo je povukao kontru i odlično proigrao Vlašića koji vraća loptu u sredinu. Kramarić je primio loptu u srcu šesnaesterca, triput izvagao engleske braniče, pucao i lopta se odbila od Diera te u savršenom luku preko Pickforda sletjela u gol VIDEO

ENGLESKA: Pickford – Walker, Gomez, Stones, Chilwell – Rashford, Dier, Delph – Sterling, Barkley, Kane

HRVATSKA: Kalinić – Jedvaj, Vida, Lovren, Vrsaljko – Vlašić, Brozović, Modrić – Perišić, Rebić, Kramarić

I jedna i druga reprezentacija samo pobjedom mogu osvojiti prvo mjesto u skupini koje vodi na Final four.

85′ GOL Engleska vodi opet gol nakon prekida i gužve u kaznenom prostoru.

78′ GOL Engleska nakon gužve u kaznenom prostoru izjednačava golom Lingarda s pola metra!

76′ – kakva prilika Hrvatske, oduzeta lopta i brza kontra, ali spetljali smo se pred golom, Brozović je umjesto udarca krenuo u komplikacije i dodavanje Vlašiću, a onda je i on predugo čekao i na kraju pucao u blok

73′ Southgate uvodi Sancha i Lingarda umjesto Rashforda i Delpha

67′ Brozović i Jedvaj su dobili žute kartone

61′ Hrvatska se razbudila, Perišić je bio u prilici, no, tukao je pored gola.

57′ GOOL  Kramarić je odigrao solo akciju te je poslao loptu u lijeve rašlje.

57′ Nastavlja se pritisak Engleza, Barkley je tukao, ali u blok.

55′ Domaćini su puno bolji i redaju priliku za prilikom.

52′ Rashford je povukao u kontru, odigrao je za Stelringa, ali se nije dobro snašao pa je Kalinić na kraau obranio vrata Hrvatske.

51′ Kramarić je nakon lijepog otvaranja Vatrenih pronašao Perišića, ali je njegov pokušaj od bloka završio u korneru.

49′ Sterling zadaje velike probleme Vatrenima, ali za sada ne pronalazi put do mreže.

49′ Milić je lijepo ubacio, Stones je izbio ispred Kramrića.

46′ Brekalo je ušao umjesto Rebića.

Vatreni igraju pred 90.000 gledatelja jer ulaznice su rasprodane, a Englezi nakon šoka u Rusiji, sanjaju revanš. Pobjeda u Londonu našoj reprezentaciji znači prvo mjesto kojim bi izborila završni turnir i osigurala status nositelja u kvalifikacijama za EP.

U slučaju da utakmica završi 0:0, kao i prvi hrvatsko-engleski ogled na Rujevici, Vatreni bi ostali na začelju zbog slabije razlike pogodaka. Međutim, svaki remi u kojem bi odabranici Zlatka Dalića zabili barem jedan gol, gura Gordi Albion na dno. Naime, u slučaju istog broja bodova gledaju se međusobni ogledi.

Uoči posljednje utakmice Španjolska vodi sa šest bodova, dok Engleska i Hrvatska imaju po četiri boda. Španjolsku može utješiti da bez obzira na ishod nedjeljne utakmice ostaju u elitnom društvu i ne mogu biti posljednji na ljestvici.

60 još jedna odlična kontra Vatrenih, nažalost Brozović pucao visoko preko gola u vrlo izglednoj poziciji! Moglo je lako biti 2:0!

57′ Kramarić dovodi Hrvatsku u vodstvo!!! 1:0!!! Primio je loptu u sredini šesnaesterca, nekoliko puta izvaljao Engleze umejsto da dodao Perišiću, no uz malo sreće, naime lopta je malo okrznula braniča na putu prema mreži, šukerovski dovodi goste u vodstvo praktički iz ničega!

52′ – još jedna sjajna obrana KalinićaRashford je dodao Sterlingu, koji, srećom, relativno loše puca
51′ dobar polukontra, Modrić izbacuje Kramarića, utrčava Perišić, no njegovo ubacivanje u peterac blokira Walker

46′ – Josip Brekalo je u igri, ušao je umjesto Rebića

44′ – Ante Rebić puca preko gola
40′ – Lopta zatresla mrežu, srećom s vanjske strane. Nedovoljno precizan bio je Ross Barkley
38′ – Prilika za Ivana Perišića, no pucao je iznad gola
32′ – Ante Rebić u ofsajdu
26′ – Izašao je Šime Vrsaljko, a ušao je Antonio Milić
25′ – Harry Kane Lovre Kalinić – hrvatski vratar odnosi pobjedu
22′ – Jordan Pickford obranio udarac Andreja Kramarića
21′ – Napokon malo akcije pred engleskim golom, blokiran udarac Ivana Perišića
16′ – I Tin Jedvaj glavom izbija loptu pred golom, a zatim novi obrana Kalinića
12′ – Harry Kane je bo u velikoj prilici, no lopta je proletjela malo iznad prečke
11′ – Fantastična obrana Lovre KalinićaRaheem Sterling uputio je udarac u desnu stativu, no Kalinić je bio na mjestu
7′ – Lovre Kalinić presjekao je loptu koju je uputio Kyle Walker
3′ – Ante Rebić puca preko gola
1′ – Počela je utakmic