U SUBOTU je na Trgu bana Jelačića u Zagrebu stotinjak prosvjednika, u organizaciji Occupy Croatia, prosvjedovalo protiv branitelja iz Savske. Iako su skup, pod glasnom najavom ‘Stop teroru šatoraša’, reklamirali tri tjedna, došlo ih tek oko 140.
Na putu prema Savskoj antiprosvjednike je zaustavila interventna policija koja je spriječila izravni kontakt branitelja i antiprosvjednika, čime su izbjegnuti ozbiljni incidenti.
Oko pet tisuća branitelja, na čelu sa predsjednikom Udruge specijalne policije Josipom Klemmom i predsjednikom Udruge stopostotnih ratnih vojnih invalida Đurom Glogoškim, bilo je Savskoj pokraj braniteljskoga šatora. Među njima i ratoborna i nabrijana skupina pripadnika BBB koja je priželjkivala sukob. Na sreću, policija je spriječila izravni kontakt.
Showbizz magazin piše da su prosvjednici Occupy Croatia dobivali po 200 kuna za sudjelovanje u prosvjedu a 500 kuna za stvaranje nereda.
Na strani branitelja u Savskoj bio je Ćiro Blažević koji je izjavio; ” Razočaran sam da mediji prate ovu sramotu u organizaciji Occupy Croatia.”
M. Radev
Foto: Maxporal
Nakon što je sinoć 50-ak muškaraca prekinulo program Dana srpske kulture, danas se oglasio i…
Država koju vlastiti narod ne voli, čiji građani prosvjeduju gotovo godinu dana na ulicama ide…
Menadžerski tim Marka Perkovića Thompsona odgovorio je na izjave gradonačelnika Zagreba Tomislava Tomaševića. (više…)
Komentiraj