Kategorije Vijesti

OVO OHRABRUJE: Iz HAC-a kažu da ova subota identična onoj iz 2019., a petak bio čak i bolji

Širi dalje

Promet na ulazu bio je 34.712 vozila, a istu subotu 2019. godine ušlo je 34.927 vozilaPetak je bio zanimljiv jer kad se pogledaju brojke u odnosu na 2019. bilo je povećanje od 3,76 posto



Da je prava turistička špica na vrhuncu pokazuje i cestovni promet. Od jutra su gužve i kilometarske kolone na autocestama prema moru, duž Jadranske magistrale i u trajektnim lukama. Na Dalmatini je bilo i povremenih zastoja, a gust promet odvijao se i u smjeru unutrašnjosti. Na naplatnoj postaji Lučko rampa je oštetila dva automobila zbog prebrzog prolaska kroz ENC izlaz.

I nekoliko prometnih nesreća dodatno su otežavale prometovanje. Zabilježene su i dvije vožnje u suprotnom smjeru na riječkoj obilaznici, i to osobnog automobila i autobusa, zbog čega HAK poziva vozače na oprez i pojačanu koncentraciju.

Perica Šiljeg iz HAC-a kaže da je ova subota  gotovo identična onoj iz 2019. godine, a petak je bio još bolji.

Prema podacima do 17 sati promet na ulazu bio je 34 712 vozila, a istu subotu 2019. godine ušlo je  34 927 vozila.

Petak je bio zanimljiv  jer kad se pogledaju brojke i usporede podaci u odnosu na 2019. u petak je bilo povećanje od 3,76 posto vozila u odnosu na dvije godine ranije što nam daje nadu da će ovaj vikend na Lučkom završiti s 220 000 vozila. Ako sve bude u redu bit ćemo na razini brojki iz 2019. godine, rekao je za RTL

Ovo je najbitniji dio za vas godine i udarni vikendi su pred vama. Što savjetujete ljudima na što pripaziti?

Svi korisnici autoceste koji planiraju putovanje neka slušaju servisne informacije kao i službe isto tako neka izbjegavaju špice, naročiti domaći korisnici, neka putuju rano ujutro ili kasno navečer kada je  manje opterećenje na cestama.

M.M: /Foto: rtl


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Čović: Zajedništvo Hrvata bilo je ključno za zaustavljanje tenkova prije 35 godina

U mjestu Pologu, između Mostara i Širokog Brijega, obilježena je 35. obljetnica događaja u blokade…

12 sati prije

Papa nazvao banku i predstavio se, službenica mu poklopila slušalicu

Najpoznatiji svjetski mediji, uključujući CNN i The New York Times, raspisali su se o papi…

13 sati prije

Uskoro velika promjena za vozače i vozačke dozvole u cijeloj EU

Europski parlament izglasao je paket novih pravila o vozačkim dozvolama koja će se primjenjivati u…

13 sati prije