Kategorije Vijesti

Plenković u Sisku uručio ključeve korisnicima 114 stanova

Širi dalje

U novoizgrađenom stambenom naselju u Sisku sa šest stambenih zgrada premijer Andrej Plenković uručio je u petak ključeve korisnicima 114 stanova u koje će privremeno useliti obitelji i samci čije su kuće i stanovi stradali u potresu te čekaju obnovu.

Nakon završetka obnove domova privremenih korisnika, stanovi će biti namijenjeni za priuštivo stanovanje po cijeni od 36 centi/m2, najavio je Branko Bačić, potpredsjednik Vlade i ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine.

Istaknuo je kako je riječ o potpuno novim zgradama izgrađenim na zapuštenom zemljištu. “Zgrade su doprinos i poticaj drevitalizaciji Sisačko-moslavačke županije”, istaknuo je.

Stambene zgrade u Capraškoj ulici izgrađene su od temelje na zapuštenom zemljištu u roku od 14 mjeseci. U šest zgrada izgrađeno je 114 stanova, a ukupno je vrijednost projekta 17.9 milijuna eura. Uz zgrade i stanove uređen je i okoliš te trg sa dječjim igralištem.

“Ovaj je projekt od velike važnosti za Sisak i Županiju. Novi stanovi koji će biti izrađeni do kraja 2025., ukupno 380 više nego prije potresa, snažan je temelj za demografsko osnaženje Siska i cijele Županije”, naglasio je sisačko-moslavački župan Ivan Celjak.

Ministar Branko Bačić izrazio je zadovoljstvo brzinom izgradnje novih zgrada i postignutom dinamikom u obnovi.

“Ovo novo naselje dio je projekta Vlade koji ide ka obnovi i revitalizaciji i demografske obnove Županije. Prioritetno smo okrenuti obnovi komunalne i prometne infrastrukture te stambenih zgrada. Ovo novo naselje korak je dalje u obnovi i revitalizaciji, realiziiamo izgradnju 59 višestambenih zgrada s ukupno 1024 stana”, rekao je Bačić.

Dodao je i kako su nove stambene zgrade u Sisku primjer priuštivog stanovanja u Hrvatskoj. Stanove će privremeno koristiti stanari koji čekaju obnovu svojih domova. Kad se oni vrate u svoje domove ove će stanovi koristiti građani u potrebi za priuštivim stanovanjem, istaknuo je.

Premijer Andrej Plenković zahvalio je svima koji su sudjelovali u realizaciji tog projekta izgradnje novog stambenog naselja u Sisku, a korisnicima  je poželio ugodan privremeni boravak u novim stanovima.

“Ovo je veliki dan za Sisak, ovako velikog ulaganja u potpuno nove zgrade i stanove nije bilo desetljećima. Za obnovu je osigurano 3,8 milijardi eura na području zagrebačkog i petrinjskog potresa.

Vjerujem da će korisnici stanova biti zadovoljni, a mi ćemo nastaviti s procesom obnove dok sve ne bude obnovljeno. Imamo još puno posla, ali naša prednost za revitalizaciju SMŽ je itekako čvrsta.”, poručio je premije Andrej Plenković.

Do kraja godine na području te županije bit će dovršeno i useljeno još 30 novih zgrada kakvih je šest danas useljeno u Sisku.

Hina/Foto: X AP


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Zaposlenicima Zagrebačke županije na račune sjela dupla plaća, ubrzo je stiglo pojašnjenje

Nesvakidašnja situacija zatekla je zaposlenike Zagrebačke županije. (više…)

7 sati prije

Bosanski franjevci: Mir u BiH je ugrožen, svi moraju djelovati da se sačuva

Franjevci provincije Bosne Srebrene uputili su apel za mir u BiH pozivajući sve njene građane…

7 sati prije

Zbog Nove TV Kolakušićeva ekipa tužila Agenciju za emedije

Digital Takeover d.o.o., nakladnik TV1 Televizije, podnio je Upravnom sudu tužbu protiv Agencije za elektroničke…

8 sati prije