Kategorije Vijesti

Plenković zahvalio državnom tajniku SAD-a: ‘Ostvarit ćemo jedan od prioriteta Hrvatske’

Širi dalje

Premijer Andrej Plenković zahvalio je putem Twittera američkom državnom tajniku Antonyju Blinkenu na pozivu Hrvatskoj u Program izuzeća od viza, čime bi hrvatski građani u konačnici mogli putovati u SAD bez viza



Poziv Hrvatskoj u američki Program izuzeća od viza jedan je od posljednjih koraka za ukidanje viza hrvatskim državljanima, potvrdio je premijer Plenković.

“Uz intenzivan rad Vlade, Ministarstva vanjskih i europskih poslova i MUP-a na ispunjenju uvjeta, realizirat ćemo jedan od vanjskopolitičkih prioriteta Hrvatske!”, objavio je Plenković.

Državni tajnik Blinken prethodno je objavio da nominiranje Hrvatske u Program izuzeća od viza dolazi nakon velikog napretka u ispunjavanju strogih standarda kojima moraju udovoljiti sve zemlje s bezviznim režimom putovanja u SAD.

“Veselimo se još snažnjim američko-hrvatskim odnosima” poručio je Blinken.

“Potvrđujemo partnerstvo Hrvatske i SAD-a, a najveću korist od ukidanja viza imat će hrvatski državljani koji će moći nesmetano putovati u SAD. Radujemo se daljnjem razvijanju gospodarske suradnje i poslovnih veza!”, napisao je premijer Plenković.


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Šef u ZG Holdingu dao otkaz nakon što je otkriveno da je ‘peglao‘ službenu karticu

Voditelj podružnice Zagrebački digitalni grad, Filip Jurišić dao je otkaz nakon što je kontrolom utvrđena…

9 minuta prije

Glavaš: Sad ću nositi tatina odličja kojim ga je odlikovao Pavelić

Predsjednik Republike Zoran Milanović donio je odluku o oduzimanju sedam odličja Branimiru Glavašu. Odluka je objavljena u…

34 minute prije

Jergović je Tina Ujevića proglasio srpskim pjesnikom. Stigao mu odgovor iz Rijeke

Tin Ujević je u članku Miljenka Jergovića označen  kao srpski pjesnik zbog uporabe ekavice u…

2 sata prije