Uoči utakmice Hrvatske i Gane na Svjetskom prvenstvu 2026. u Philadelphiji hrvatski navijači priredili su pravu feštu, a među najzapaženijima bila je Kolinda Grabar-Kitarović.
Hrvatska večer u Craft Hallu okupila je velik broj hrvatskih navijača koji su stigli bodriti Vatrene na Svjetskom prvenstvu, ali i brojna poznata lica iz javnog i političkog života. Nekadašnja hrvatska predsjednica pridružila se slavlju, zapjevala, zaplesala i još jednom pokazala da joj navijanje za Vatrene nije tek protokolarna poza, nego iskrena emocija.
Kolinda Grabar Kitarović ranije je na društvenim mrežama najavila da će u subotu bodriti hrvatsku reprezentaciju u utakmici protiv Gane i poručila da s nestrpljenjem očekuje put u Philadelphiju.
Uz bivšu predsjednicu bio je tu i glavni državni odvjetnik Ivan Turudić, družili su se s navijačima i podijelili svoja očekivanja uoči nastavka prvenstva. Kolinda Grabar-Kitarović otkrila je kako je zbog dolaska na Svjetsko prvenstvo nakratko napustila sjednicu Međunarodnog olimpijskog odbora, u kojem sudjeluje kao članica.
“Jučer sam ‘pobjegla‘ sa sjednice Međunarodnog olimpijskog odbora. Odradila sam onaj svoj dio jer sam vodila proces izbora novih domaćina OI. Sinoć sam doputovala u Washington, a ovdje sam došla vlakom. Namjeravam ostati do 21. 7. kod prijatelja jer ovdje i nije baš jeftino”, rekla je bivša predsjednica za Jutarnji list.
Govoreći o hrvatskoj reprezentaciji, poručila je kako su domaći navijači često prestrogi prema Vatrenima.
“Mi smo kritični prema našim Vatrenima, a ja često putujem i slušam kako ljudi govore da je utakmica protiv Engleske bila jedna od najboljih na turniru. Malo nam fali samopouzdanja. Svi kažu da Hrvatska dobro igra, tako da dečki, samo naprijed – istaknula je.
Prisjetila se i Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018., istaknuvši kako je iznenađena što se ljudi i danas sjećaju njezine potpore reprezentaciji s tribina. Dodala je i kako je povratnu kartu rezervirala tek za 21. srpnja, što dovoljno govori o njezinim očekivanjima od hrvatske reprezentacije.
S navijačima je razgovarao i glavni državni odvjetnik Ivan Turudić, koji je nakon pobjede protiv Paname ponovno pohvalio Antu Budimira.
“Pobjeda je pobjeda, nije baš da je bilo veličanstveno. Drago mi je da sam pogodio s izborom Budimira. Mislim da je on pošten čovjek i da cijela njegova životna priča govori kako je riječ o pravom čovjeku na pravom mjestu”, rekao je Turudić.
Uoči susreta s Ganom poručio je kako ne očekuje nikakve kalkulacije.
“Siguran sam da igrači i izbornik neće kalkulirati. Vjerujem u dobar rezultat, pa nas onda baš briga s kim ćemo igrati”, zaključio je, dodavši kako vjeruje da Hrvatska može izboriti najmanje četvrtfinale pa čak i polufinale Svjetskog prvenstva
Megy M. /Foto: pxll
Porazom od Španjolske 1:0 u posljednjem kolu grupne faze dvostruki svjetski prvak Urugvaj završio je…
Svađa oko Domovinskog rata eskalirala je 29. studenog prošle godine u Beču kada je 57-godišnji…
Osječki gradonačelnik Ivan Radić primio je prestižnu titulu „Europski najgradonačelnik“, priznanje koje Direkcija za izbor…
Komentiraj