Prihvaćen amandman Mosta: Mesićev ured ostaje bez 500.000 kuna

Širi dalje

SABOR bi danas trebao glasovati o državnom proračunu. Na predloženi proračun za ovu godinu saborski su zastupnici podnijeli 94 amandmana.

Vlada je odbila nekoliko amandmana kojima su zastupnici nacionalnih manjina, Hrid, IDS te stranka Bandić Milan 365 tražili više novca za programe nacionalnih manjina, Savjet za nacionalne manjine. Ministar financija Zdravko Marić poručio je kako se amandmani odbijaju jer su sredstva koja je predložila Vlada dostatna za te programe.

Vlada je prihvatila amandman HDZ-ovih Bože Ljubića, Ivana Šukera i Željka Glasnovića kojim su tražili 4 milijuna kuna više za potporu povratka u BiH, na stavci Državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje.



Prihvaćen je i amandman Mosta kojim je traženo smanjenje sredstava za Ured bivšeg predsjednika RH, a u korist civilnih invalida Domovinskog rata. Vlada je djelomično prihvatila amandman, a sredstva smanje za 500.000 kuna.

Time se djelomično ostvarilo ono o čemu se raspravljalo prošli tjedan.  Uredu bivšeg predsjednika Stjepana Mesića tako će se ove godine uzeti 500 tisuća kuna, umjesto 600 tisuća koliko su tražili zastupnici Mosta.

Mesić će ove godine na raspolaganju imati 277.819 kuna.

M.R. /foto:n1


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Mladi zastupnik SDP-a oduzeo si život u zgradi parlamenta

Mladi finski zastupnik oduzeo si je život u zgradi parlamenta samo nekoliko tjedana nakon što…

8 minuta prije

Kroz pustinje i ledenjake Amerike: Bruno Šimleša planinari za oboljele od raka

Trenutačno se nalazi u Oregonu i hoda prema državi Washington, a do krajnje točke putovanja,…

55 minuta prije

Uhićen muškarac koji je napao vozača ZET-a i vrijeđao policiju

Policija je u utorak uhitila 73-godišnjaka koji je oko 7 ujutro verbalno, a zatim i…

1 sat prije