Kategorije Novac

Ministrica Tramišak: Za splitski KBC osigurano 225 milijuna kuna

Širi dalje

Ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Nataša Tramišak danas je prilikom posjeta splitskom KBC-u izjavila da je za  razvojne projekte u toj zdravstvenoj ustanovi osigurano 225 milijuna kuna.



“Zadovoljstvo mi je spomenuti šest velikih i značajnih projekata za KBC Split u vrijednosti od 225 milijuna kuna“, rekla je Tramišak novinarima u splitskom KBC-u na Firulama.

Po njezinim riječima, KBC Split je jedan od predvodnika realizacije unaprjeđenja zdravstvenog sustava u Republici Hrvatskoj. Posjetila je Objedinjeni hitni bolnički prijem KBC-a Split, čija je prva faza, kako je rekla, završena, a potom i gradilišta Regionalnog transfuzijskog centra na Križinama.

Posjetila je i sjedište Splitsko-dalmatinske županije

Regionalni transfuzijski centar u Splitu važan je i za susjedne županije, odnosno za jadransku Hrvatsku, istaknula je Tramišak. Ravnatelj splitskog KBC-a Julije Meštrović je rekao da će druga faza Objedinjenog hitnog bolničkog prijema KBC-a Split i Regionalni transfuzijski centar biti završena do ljeta 2023. godine.

Ministrica Tramišak je posjetila i sjedište Splitsko-dalmatinske županije, gdje je županu Blaženku Bobanu uručila ugovor vrijedan 20.7 milijuna kuna za projekt Jadranski regionalni znanstveni centar  za razvoj vještina na području STEM-a, IKT-a (Informacijske i komunikacijske tehnologije), poduzetništva i aktivnog građanstva.

Ministrica Tramišak ocijenila je da je svaki ugovor koji je donesen u Splitsko-dalmatinsku županiju rezultirao povećanjem kvalitete života.

“Vidimo kako se svi ugovori koje donesemo realiziraju i mijenjaju kvalitetu života u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Vjerujem kako će i ovaj vrijedan gotovo 21 milijun kuna učiniti upravo to”, poručila je Tramišak

Taj projekt je kreiran u suradnji s Ličko-senjskom županijom i s punim pravom se može reći kako je Splitsko-dalmatinska županija jadranski regionalni centar u STEM zanimanjima, izjavila je ministrica  regionalnog razvoja i EU fondova Nataša Tramišak poslijepodne u Splitu.

Hina/Foto: FaH


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Split 2012. i Zagreb 2026.: Jedan zakon, dva tumačenja

Kad se principi mijenjaju, a zakoni ostaju isti. Godine 2012. Grad Split pokušao je administrativno…

23 minute prije

Milanović o dočeku rukometaša: “Neustavan, nezakonit i piratski akt!”

Predsjednik Zoran Milanović oglasio se povodom najavljenog dočeka rukometaša na Trgu bana Josipa Jelačića u…

54 minute prije

Tomašević: “Laž je da je Zagreb otkazao doček rukometaša!”

Vlada je na telefonskoj sjednici donijela Zaključak o preuzimanju organizacije dočeka za brončane rukometaše, u…

1 sat prije