Velimir Bujanec, autor Bujice, posprdno je odgovorio srbijanskom ministru obrane Aleksandru Vulinu na izjavu da o njegovu dolasku u Hrvatsku neće odlučivati hrvatski ministri nego njegov vrhovni zapovjednik Aleksandar Vučić, komandant Vojske Srbije.
Bujanec je objavio sliku snimljenu u vrijeme operacije “Bljesak” na području naselja Mlaka kraj Jasenovca.
U to vrijeme Bujanec je radio u press službi 104. brigade HV-a kojom je zapovijedao general Mladen Mikolčević Padobranac.
“VULINE, ČEKALI SMO TE U MLAKI 1995. – NIJE TE BILO! Ni tebe, ni tvog “vrhovnog komandanta…
Na slici (s lijeva na desno): Ivan Kusić, Velimir Bujanec, Franjo Bukovčan i Kruno Bajer… Kao pripadnici 104. brigade HV-a, pod zapovjedništvom generala Mladena Mikolčevića, zajedno s dečkima iz Novske ušli smo u Mlaku, uz zanemariv otpor brzo poraženih srpskih snaga:)
PHOTO: Operacija “BLJESAK” – Mlaka kod Jasenovca, svibanj 1995.
Maxportal javno objavljuje podnesak – žalbu društva Fantazija zabavni park d.o.o. od 21.10.2025. protiv prvostupanjske…
Govoreći o blokovskom parkiranju koje je na snazi malo više od godinu dana, gradonačelnik Zagreba…
U medijima i velikom dijelu politike pljušte osude incidenta u Splitu, gdje je skupina od…
Komentiraj