Kategorije Premium sadržaj

Ministar Anušić: Temeljna vojna obuka se pokazala kao uspješan projekt

Širi dalje

Prvi naraštaj ročnika sutra završava temeljno vojno osposobljavanje, a već za deset dana u vojarne stiže nova generacija. Potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić tim povodom u izjavi za medije u Đakovu danas je govorio o tome kako je prošla obuka prvog naraštaja ročnika.



“Dva mjeseca je vrlo brzo prošlo i od njih 800 na temeljnom vojnom osposobljavanju oko 260 ročnika je u ovom trenutku iskazalo interes za ostanak u Oružanim snagama Republike Hrvatske.

To je jako velik broj i jako velika nada za popunjavanje Oružanih snaga, pričuve i generalno uspjeh cijelog projekta vojnog osposobljavanja.”

Ministar Anušić najavio je i početak obuke drugog naraštaja:

“Već 18. svibnja u vojarne ulazi drugi naraštaj koji će biti povećan s 800 na 900 ročnika.”

U vojarne u Kninu, Slunju i Požegi tako stiže 847 mladića i 53 djevojke.

“Odaziv je odličan kao i u prvom naraštaju. Držimo se između 2 i 3 posto onih koji se pozivaju na prigovor savjesti, što je iznad svih očekivanja. Očekivali smo daleko veći postotak, ali ovo je fenomenalno”, poručio je ministar Anušić.

D. M./foto: Morh


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Dalić nakon pobjede protiv Paname: Ovo nam je trebalo da se dignemo

Hrvatsla nogometna reprezentacija pobijedila je Panamu s 1:0 u utakmici drugog kola skupine L Svjetskog…

4 sata prije

Luka Modrić nakon Paname: Igrali smo u grču i to se osjetilo

Hrvatska nogometna reprezentacija je u ključnoj utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva teškom mukom pobijedila Panamu…

4 sata prije

Vatreni slavili u velikoj drami! Budimir zabio za pobjedu

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine L na Svjetskom prvenstvu u Torontu…

4 sata prije