Kategorije Premium sadržaj

Osječani se zabavljaju, dobili su opomene od 0,01 kuna

Širi dalje

Osječani  se zabavljaju uplatnicama koje su dobili za odvoz smeća od gradskog komunalnog poduzeća UNIKOM, a javnost je s tim bizarnim opomenama upoznao osječki HSP.



“Jučer i danas su Osječani dobili UNIKOM-ove račune za odvoz smeća za narednih šest mjeseci i to je za ovu gradsku firmu već značajan napredak jer su prošle godine kasnili puno više, pa su rokovi plaćanja već bili prošli. Pošteno je i priznati da su ove godine bar rokove plaćanja prilagodili rokovima dostave računa, što prošle godine nije bio slučaj.

Uz račune UNIKOM je dostavio obračun za drugu polovicu 2019. godine i na općoj uplatnici (UNIKOM ima svoje posebne uplatnice) obračunao dugovanja. Ima tu svakakvih računa, od kojih je jako veliki broj ispostavljen na iznose ispod jedne kune, a postoje oni i na 0,01 kuna.

>>> Kako nas varaju: Gdje su nestale kovanice od jedne lipe i zašto nam ih ne vraćaju u trgovinama

UNIKOM je još jednom među Osječane unio nered, pomutnju i nepotrebno izazvao ljutnju korisnika svojih usluga. Ako znamo da su najtočnije platiše umirovljenici vjerojatno će biti u čudu kako to da ako su plaćali na vrijeme ipak imaju nekakve sitne obveze koje moraju platiti.

Isto je i s onima koji imaju trajne naloge za plaćanje u poslovnim bankama, a dobili su obavijest o dugu koji je sitan ali imaju obvezu to platiti.

Apsurd je da su iznosi računa manji od troškova platnog prometa, neovisno o tomu plaća li ga korisnik ili UNIKOM. Unaprijed ne pristajemo na opravdanja UNIKOMA da Osječani to mogu učiniti besplatno, jer besplatnog nema. Mi smo, kao građani Osijeka zainteresirani da se našim novcima u UNIKOM-u gospodari na najbolji mogući način.

Stava smo da su ove beznačajne dugove mogli pripisati na prvu uplatnicu za siječanj, a korisnicima samo poslati obavijest o tomu, te njima i UNIKOM-u uštedjeti i vrijeme i novac”, pišu iz HSP-a

Iako u Hrvatskoj mnogi znajući reći da kovanice od jedne lipe ne postoji, jer ih trgovci nemaju u blagajnama niti ih uzvraćaju, u  Hrvatskoj je 126 milijuna kovanica od jedne lipe i 84 milijuna onih od dvije lipe, a kad bi se ti novčići ravnomjerno podijelili građanima Hrvatske, svatko bi dobio po 50 novčića.

M.M. /Foto: unikomosijek

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Picula odgovorio Brnabić: Za istragu incidenta pozvali su ruske agente

Tonino Picula, hrvatski europarlametarac odgovorio je na prozivke koja mu je ranije u nedjelju uputila…

11 sati prije

Anketa HTV-a: Više od 70% ispitanika misli da su Hrvatskoj potrebni strani radnici

U središnjem Dnevniku HTV-a predstavljeni su rezultati istraživanja HRejting o stranim radnicima. Kako građani gledaju…

11 sati prije

Josip Dabro opet pjeva: “Kad Puniša tri metka ispali…”

Saborski  zastupnik Domovinskog pokreta i bivši ministar poljoprivrede Josip Dabro ponovno je zapjevao pjesmu o…

15 sati prije