Prošli tjedan je u Galeriji Hrvatskog doma hercega Stjepana Kosače u Mostaru održana promocija knjige umirovljenog generala Rahima Ademija “Samo istina”.
Događaj je moderirao umirovljeni general Ilija Vrlić, a o Ademijevoj knjizi govorili su umirovljeni generali Ljubo Ćesić Rojs i Ivica Primorac.
Ademijeva knjiga puna je laži i većina časnika HV-a bježi od nje. O lažima objavljenim u knjizi “Samo istina” možete čitati OVDJE
Iz videa koji je portal Bljesak.com podijelio na Instagramu, vidljivo je da se Rojs u uz pohvale Ademiju, komentirao pokojnog generala Petra Stipetića.
“Kažu da je rat završio sedmog”
“General Stipetić, ma nikakve on operacije nije vodio. Evo ja pozdravljam ovdje suprugu generala Ademija. Ona je ovako korpulentna. Ona bi bolje odradila to jer ne bi sjedila u UNPROFOR-ovom kontejneru i predali joj se oni. On nije izašao iz kontejnera i kažu vodio operaciju”, poručio je Rojs.
“Nikakve on operacije nije vodio. Niti je vođena bitka ako je Šušak po nalogu vrhovnog zapovjednika, predsjednika Tuđmana… Kažu rat je završio sedmog, onda osmog je mogla Mara Stramputova iz Studenih Vrila dobiti te bitke. I tako bi se to riješilo. E zato je potrebna knjiga generala Rahima Ademija. Molim vas”, dodao je.
Tko je Petar Stipetić?
tipetić je završio Vojnu akademiju Kopnene vojske JNA, a u rujnu 1991. je na poziv prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana prešao u Hrvatsku vojsku. Smatra se da je odigrao važnu ulogu u ključnoj operaciji za oslobođenje Republike Hrvatske.
Stipetić je prema prvotnom planu za provedbu Oluje poslan u Slavoniju kako bi spriječio mogući napad iz Srbije i još uvijek okupiranog Podunavlja. Istovremeno, operacije na Banovini bile su povjerene generalu Ivanu Basarcu.
Basarac je odlučio frontalno krenuti na Petrinju, pri čemu je stradao veliki broj hrvatskih vojnika, a neprijatelj je uspio zaustaviti četiri hrvatske brigade. Slična situacija se ponovila i na Kupi. U dva dana je poginuo jednak broj pripadnika HV-a koliko na cijelom ostatku bojišnice od Vrlike do Jasenovca.
Tuđman je tada smijenio Basarca (službeno je ostao je na istoj dužnosti, ali ni o čemu nije odlučivao) i naredio Stipetiću da preuzme operacije na Banovini. Hrvatske snage nakon toga su uspješno izvršile svoje ciljeve.
Prilikom predaje 8. kolovoza 1995. u Glini je snimljena i jedna od najpoznatijih fotografija iz Domovinskog rata. Pukovnik Čedo Bulat, zapovjednik 21. kordunskog korpusa, potpisao je i predao oko 5000 vojnika, 13 tenkova, 15 teških topova i veliku količinu drugog naoružanja Stipetiću, tadašnjem pomoćniku načelnika Glavnog stožera OS-a RH.
Danas se održava sastanak vladajuće većine, na kojem bi se, među ostalim, trebalo razgovarati i…
'U Hrvatskoj smo pred velikim događajem - Thompsonov koncert koji bi trebao okupiti oko 500.000…
Nakon istrage bosanskohercegovačke SIPE, hrvatskog DORH-a, Interpola pa čak i američke policije - zaključeno je…
Komentiraj