Kategorije Premium sadržaj

VIDEO: Zrakoplov s 233 putnika, bez motora i kotača, prizemljio u kukuruze

Širi dalje

Rusija u četvrtak slavi čudo uspješnog slijetanja putničkog zrakoplova sa 233 putnika na polje kukuruza u predgrađu Moskve, nakon što je pri uzlijetanju udario u jato ptica.



Ministarstvo zdravstva objavilo je da je ozlijeđeno 23 ljudi, no da nitko nije poginuo kad je Airbus 321 Ural Airlinesa sletio na polje jugoistočno od Moskve. Avion je nedugo nakon uzlijetanja udario u jato ptica, zbog čega su mu se pokvarili motori.

Državna televizija taj je manevar prozvala “čudom iznad Ramenska”, referirajući se na četvrt u moskovskoj regiji u kojoj je zrakoplov sletio, oko kilometar udaljenosti od međunarodne zračne luke Zhukovsky.

Ruski mediji proglasili su pilota Damira Jusupova herojem, a mnogi uspoređuju taj čin sa slijetanjem zrakoplova U.S. Airwaysa na rijeku Hudson 2009. godine. Američki avion tada je udario u jato gusaka.

Pri slijetanju ruskog zrakoplova motori su bili ugašeni, a kotači nisu bili vani. Avion je putovao u Simferopol na Krimu.

R.I./Hina/Foto:prinntscreen

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

VIDEO / Podvig za povijest: Izborila finale i osvojila turnir nakon 11 spašenih meč-lopti!

Belgijanska tenisačica Elise Mertens kreirala je jedan od najvećih preokreta u povijesti tenisa. U polufinalnoj…

1 sat prije

Zašto vas komarci vole više od drugih. Jedno piće jako ih privlači

Komarci nisu samo smetnja – oni su prijenosnici ozbiljnih bolesti, zbog čega je važno razumjeti…

2 sata prije

Kakav dan za Bobana! Dinamo danas predstavlja pet novih igrača!?

Dinamo je potpisao profesionalni ugovor s Cardosom Varelom. Talentirani 16-godišnjak stavio je potpis na ugovor…

3 sata prije