Kategorije Tehno

EU komisija kaznila Google 1,49 milijardi eura! Treća najveća kazna u povijesti

Širi dalje

Europska komisija kaznila je Google s 1,49 milijardi eura zbog zlouporabe dominantnog položaja na području internetskog oglašavanja.



“Google je zacementirao svoju dominaciju u online oglašavanju i zaštitio se od konkurentskog pritiska nametanjem protukonkurentskih ugovornih odredbi trećim internetskim stranama. To je protupravno prema pravilima EU-a protiv monopola”, rekla je povjerenica za tržišno natjecanje Margrethe Vestager.

Onemogućuje tržišno natjecanje

Dodala je da je takva Googleova praksa trajala 10 godina tijekom kojih je onemogućavala tržišno natjecanje na temelju zasluga i inovacija, a potrošače je lišavala koristi od tržišnog natjecanja.

To je treće kazna Europske komisije za Google u posljednje dvije godine.

Prošle godine Google je kažnjen rekordnim iznosom od 4,34 milijarde eura zbog zlouporabe operativnog sustava Android za blokiranje svojih tržišnih konkurenata.

Godinu ranije kažnjen je s 2,42 milijarde eura za ometanje tržišnih konkurenata u uslugama za usporedbu cijena.

R.I. /Foto: Yves Herman

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Brnabić: Studenati su htjeli ubiti Vučića i njegovu obitelj

Visoki srpski dužnosnici optužili su danasstudentski pokret za laži o uporabi zvučnog oružja na masovnom…

4 sata prije

Plenković o objavi Hajdaša Dončića: Najbolje, da ljudi vide s kim imaju posla

Predshednik vlade Andrej Plenković rekao je danas u Bruxellesu da objava predsjednika SDP-a Siniše Hajdaša…

4 sata prije

Goran Danilović otkrio “novu diplomaciju: Kad obaveza postane “poniženje”

Goran Danilović, predsjednik Ujedinjene Crne Gore, ovih je dana izveo politički salto mortale koji bi…

4 sata prije