Kategorije Vijesti

DALIĆ ĆE NAKON OSTAVKE PRIMATI PUNU PLAĆU: Evo koliko će nas koštati za godinu dana

Širi dalje

Bivša potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva Marina Dalić  koja je 14. svibnja podnijela ostavku zbog “afere hotmail”, narednih šest mjeseci primat će punu plaću.



Nakon toga još šest mjeseci hrvatski porezni obveznici plaćat će joj još pola plaće. Ako odluči svih godinu dana primati naknadu, ukupno će na račun dobiti nešto više od 166.000 kuna. A da ne mora ništa raditi.

Na tu plaću Vlada plaća i poreze i doprinose pa mjesečni iznos bruto plaće čini trošak od 31.246 kuna. Ako iskoristi svoje puno pravo, šest mjeseci pune i šest mjeseci pola plaće, ukupno će tako državni proračun koštati više od 281.000 kuna.

Iako su prava dužnosnika spuštena za one koji su kratko u Vladi, Dalić je u njoj bila dulje od godinu dana pa ima pravo na puni iznos.

Valja napomenuti kako je Martina Dalić, iako je slovila kao jedna od najimućnijih u Vladi Andreja Plenkovića samo iskoristila zakonsko pravo iz Zakona o obvezama i pravima državnih dužnosnika, koje su koristili prije nje i drugi državni dužnosnici, neovisno o stranačkoj pripadnosti.

I bivši premijer Tihomir Orešković je nakon odlaska s premijerske funkcije ostvarivao to pravo pa je primao 22.000 kuna šest mjeseci i još pola iznosa narednih šest mjeseci.

MP/foto:pxll


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Gori ključna tvornica! Crni dim iznad velikog ruskog grada, zavladala je opća panika

Ruski Voronjež, grad od 1,1 milijun stanovnika, danas je pogodio niz snažnih eksplozija, a prema…

2 sata prije

Veliko priznanje autohtonim ženama za očuvanje Amazone

Europska komisija, izvršno tijelo EU-a, dodijelila je nagradu "Za našu Planetu" programu kojim domorodačke žene…

3 sata prije

Švedski istraživači potvrdili zašto je dobro ježeve imati blizu kuće

Ježevi otkrivaju koliko je naš okoliš zagađen. Istraživači sa Sveučilišta Lund u Švedskoj analizirali su…

4 sata prije